adam jurasz

Adam Jurasz "Yogi" Adam Jurasz

PADI Master Instructor
EFR Trainer Instruktor

mail: adam.jurasz@pletwal.eu
tel: (+48) 502 582 301

Powiedz w kilku słowach kim jesteś Adamie?

- Nazywam się Adam Jurasz, ukończyłem kulturoznawstwo, obecnie jestem menadżerem Centrum Nurkowego Płetwal Poznań. Żyje, mieszkam i pracuje w Poznaniu chodź większość czasu jestem pod wodą 🙂

Jak zacząłeś nurkować?

- Zawsze uwielbiałem siedzieć w wodzie, pływanie w basenie, jeziorze czy morzu powoli przestawało mi wystarczać, więc zakładałem maseczkę i nurkowałem na bezdechu. Niestety przebywanie pod wodą było za krótkie a ja chciałem więcej. W końcu założyli na mnie cały nurkowy sprzęt i połączyłem pływanie oraz przebywanie pod wodą, było to tak świetne doznanie, że od tamtej pory zamieszkałem pod wodą 😉

Co dziś robisz w nurkowaniu?

- W centrum nurkowym Płetwal Poznań odpowiadam głównie za wyjazdy krajowe i zagraniczne, za całą logistykę z tym związaną, kalendarz szkoleń i ich organizacje, serwis sprzętu nurkowego w tym pianek i suchych skafandrów.

Adam Jurasz
Adam Jurasz

Co najbardziej podoba się Tobie w nurkowaniu?

- Podróże i odkrywanie miejsc w których mnie jeszcze nie było, przy tym poznawanie wspaniałych ludzi, którzy odkryli w nurkowaniu sport w którym się realizują.
Jeśli chodzi o formę nurkowania, to uwielbiam podwodny świat, ponieważ w nim nic nie jest takie same jak na lądzie ryby wydają się większe i dalej a czasami są bliżej i mniejsze, grawitacja jest jak na księżycu (wcale nie trzeba promu kosmicznego;) ), cisza i spokój jak w pomieszczeniu dźwiękoszczelnym połączone to wszystko ze zróżnicowaną florą i fauną powoduje, że każde nurkowanie jest wyjątkowe i nigdy nie jest takie same.

Co dla Ciebie znaczy być instruktorem i częścią kadry Płetwal Poznań?

- Zostałem instruktorem nurkowania, ponieważ uwielbiam pokazywać kursantom podwodne piękno i szereg możliwości w których mogą się realizować w nurkowaniu. Widok rozbieganych oczu u kursanta pod wodą i wielka radość, jaką sprawia mu nurkowanie to bezcenne doświadczenie. Bycie częścią kadry Płetwal Poznań to zaszczyt, ponieważ wiem że współpracuję z ludźmi którzy cały czas się rozwijają i nie stają na laurach. Podobnie postrzegają nurkowanie i możliwości jakie nam daje. Ludzie z pasją i chęcią przekazywania swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej kursantom.

Dlaczego polecasz Centrum Nurkowe Płetwal Poznań?

- Co odróżnia Nas od sklepików czy szkółek? To, że jesteśmy "Centrum" Nurkowym, u nas nauczysz się nurkować i będziesz mógł rozwijać się dalej w nurkowaniu. Szkolimy w zakresie 23 specjalizacji, również w nurkowaniach technicznych TEC REC oraz Sidemount. Jeżeli zapragniesz zostać Instruktorem Nurkowania tak jak My, przygotujemy cię do międzynarodowego Egzaminu Instruktorskiego, bowiem kadra Centrum posiada najwyższe uprawnienia w Wielkopolsce a nasze Centrum, jako jedyne w Poznaniu posiada Status 5* IDC.
W Centrum Nurkowym Płetwal możesz zakupić cały sprzęt do nurkowania, nabić butle nitroxem lub powietrzem a kiedy przyjdzie czas serwisowania automatów czy suchego skafandra też możesz zrobić to u nas, bowiem posiadamy uprawnienia serwisowe większości producentów sprzętu nurkowego.

Adam Jurasz
Adam Jurasz
Facebookmail