INDONEZJA - BALI - CANDIDASA

Bali - indonezyjska wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Łączna powierzchnia wyspy to 5,6tys m2. Ludność stanowią głównie balijczycy, wyznający tzw. Hinduizm balijski, a muzułmanie stanowią kilkuprocentową mniejszość.
Bali znane jest na świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca.  Sztuka Bali będąca pod wpływem sztuki  hinduskiej charakteryzuje się bogatą roślinną i fantastyczną ornamentyką. Znane jest balijskie złotnictwo i płatnerstwo. Muzyka charakteryzuje się wykorzystaniem instrumentu gamelan.

Nurkowanie na Bali

Wystarczy 10min by łodzią typu Jukung dotrzeć do trzech wysepek, które oferują nam światowej klasy nurkowania. Są to Tepekong, Mimpang oraz Biaha.
Biaha: to najdalej na wschód wysunięta wysepka. Swym kształtem przypomina zanurzonego do połowy wieloryba. Silnym atutem tego nurkowania jest dosyć duża jaskinia z wejściem na głębokości 8m. Prawie zawsze napotykamy w niej śpiące rekiny ( white tip). Zamieszkują ją również homary, kraby, krewetki i inne zwierzęta wolące zmrok. Oprócz tego zobaczymy duże ilości twardych i miękkich korali, miedzy którymi schronienia szukają ośmiornice, scorpeny czy stone fish.
The Canyon: południowo wschodni róg wyspy, gdzie skała pod wodą tworzy niesamowite formacje.
Miejsce to gwarantuje częste wizyty większych drapieżników, jak: rekiny rafowe, rekiny szare, rekiny młoty.
Niewątpliwą atrakcją nurkową Bali są ogromne papugo-ryby, które samotnie patrolują nasze miejsca nurkowe i gigantyczne samogłowy ( Mola Mola).

Nurkowiska procentowo:

- zarybienie średnio ok 95%
- rafa koralowa ok. 90%
- widoczność ok. 70%
- duże ryby ok. 85%
- małe ryby ok. 75%

Wycieczki fakultatywne:

1. wycieczka fakultatywna do Karangasem:
* Ujung Palace – letnia rezydencja rodziny Królewskiej
* Tirta Gangga – zespół królewskich basenów
* Wioska Tenganan
2. wycieczka fakultatywna do Ubud :
* Tarasy ryżowe
* Pura Gunnung Kawi – kompleks świątyń z XI w
* Plantacje kawy – możliwość skosztowania kawy Luwak
* Monkey Forest – 3 główne świątynie otoczone setkami małp
3. River Rifting – spływ rzeką Teleja

Facebookmail