Witamy w Centrum Podwodnej Przygody!

TO NAJLEPSZE MIEJSCE W WIELKOPOLSCE,

GDZIE MOŻESZ ROZPOCZĄĆ SWOJĄ

PRZYGODĘ Z NURKOWANIEM!

Centrum Nurkowe Płetwal działa na polskim rynku już kilkanaście lat, a od 2012 roku jesteśmy jedynym w Wielkopolsce Centrum Nurkowym o statusie PADI 5 Star IDC, co oznacza, że szkolimy także instruktorów nurkowania. Naszą siłą jest indywidualne podejście do każdego kursanta oraz bardzo szeroki wachlarz szkoleń, które przeprowadzamy, zarówno w nurkowaniu rekreacyjnym jak i technicznym.

Szkolimy też na takich poziomach specjalistycznych jak:

  • maski pełnotwarzowe (full face mask)

  • obieg zamknięty (rebreathery Hollis Explorer, Inspiration, Drager...)

  • szkolenia kawernowe (cavern diving)

  • nurkowania podlodowe (ice diving)

  • w systemie bocznym (sidemount)

  • skutery (jesteśmy dealerem skuterów firmy Suex).

Wysoki poziom merytoryczny i praktyczny naszych kursów gwarantuje to, iż założycielem i właścicielem Centrum Nurkowego Płetwal jest Platinium Course Director Maciej Jurasz, instruktor o najwyższym w Polsce stopniu instruktorskim. 

Przeczytajcie proszę kilka słów Macieja o Jego wizji Płetwala jako Centrum Nurkowego z prawdziwego zdarzenia!

Szkoła nurkowania czy centrum nurkowe? - bardzo często spotykam się z pytaniem i prośbą o wyjaśnienie różnicy. Dlatego w tym artykule poruszę tę kwestię, aby pomóc Tobie w podjęciu decyzji co do wyboru miejsca Twojej podwodnej edukacji.

Na rynku nurkowym mamy szereg szkół nurkowania, sklepów internetowych oraz instruktorów indywidualnych, naprawdę jest w czym wybierać. W Centrum Nurkowym Płetwal Poznań szkolimy w zakresie wszystkich dostępnych specjalizacji nurkowych, od szkoleń podstawowych po zawodowe uprawnienia nurkowe. Kursanci zdobywają doświadczenia jeżdżąc z nami w zakątki Polski, Europy, Świata, a kupując sprzęt otrzymują profesjonalne doradztwo, które wynika z doświadczenia i praktyki. Przeprowadzamy ponad 500 programów nurkowych rocznie wykonujemy ponad 2000 nurkowań rocznie i szkolimy w zakresie około 100 możliwych do zrealizowania kursów i programów nurkowych.

Charakterystyką Szkół Nurkowania w Polsce jest to, że nie posiadają one zazwyczaj lokalu, czyli faktycznej siedziby, istnieją natomiast poprzez propagowanie informacji o sobie w internecie. Liczba przeprowadzanych szkoleń to poziom 2 do 15 osób rocznie, a prowadzący je instruktorzy indywidualni na co dzień związani są stałą pracą w innej branży i siłą rzeczy mają mało czasu dla swoich klientów. Realizują około 100 nurkowań rocznie, a w ofercie mają około 15 programów nurkowych.

Kilka kluczowych różnic pomiędzy Szkołą a Centrum Nurkowym:

Podstawowa różnica pomiędzy Szkołą a Centrum Nurkowym jest taka, że w centrum pracują ludzie zawodowo zajmujący się nurkowaniem. Co roku Centrum Płetwal Poznań odwiedza kilkadziesiąt osób, które wcześniej rozczarowały się poziomem szkolenia, dostępnością godzin i jakością logistyki w jednej ze szkół internetowych. Oczywiście to wszystko nie znaczy, że Szkoły Nurkowania są gorsze niż centra, po prostu działają na innych zasadach i trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Poniżej przedstawiam, kilka porównań Centrum Nurkowego i Szkoły Nurkowania, aby ułatwić Tobie w przyszłości wybór miejsca szkolenia: 

Centrum Nurkowe - SZKOLENIA

Porównując zakres oferowanych kursów, to w internetowej szkole jest ich około 15 - nas odróżnia to, iż prowadzimy szkolenia na blisko 100 kursów i programów nurkowych, w tym szkolenia techniczne TEC REC, szkolenia z pierwszej pomocy EFR, kursy zarówno w zakresie rekreacyjnym jak i na poziomie instruktorskim oraz to z czego jesteśmy wyjątkowo dumni - szkolimy instruktorów nurkowania. Przy każdej zakupionej u nas usłudze dostajesz coś wyjątkowego - gwarancję jakości przeprowadzonego szkolenia.

Centrum Nurkowe - WYPRAWY NURKOWE

Zapraszam odwiedź nasz kalendarz i zdecyduj się wspólnie z rodziną bądź grupą przyjaciół na jedną z oferowanych przez nas wypraw, zawsze są one niepowtarzalne, pełne fascynujących podwodnych przygód i co najważniejsze, odbywają się w przyjacielskim i pełnym śmiechu klimacie. Realizujemy dużo wyjazdów zagranicznych - Egipt, Chorwacja, Azja - bardzo często odwiedzamy też piękne zakątki naszego kraju oraz organizujemy coroczne obozy nurkowe. Dajemy naszym absolwentom i kursantom mnóstwo możliwości do zwiedzenia nowych miejsc i poznawania nowych ludzi, zawsze w profesjonalnie zorganizowanej oprawie. Wyjazdy są zazwyczaj w grupach 10-20 osobowych przez co, ludzie bardzo szybko integrują się ze sobą, ponieważ wszystkich łączy jedna pasja - nurkowanie.

Centrum Nurkowe - SKLEP

Naszą największą przewagą nad sklepami internetowymi jest fakt, że w centrum nurkowym masz zawsze możliwość dotknięcia, spróbowania i przymierzenia wybranych przez siebie produktów oraz to, co dla Ciebie jest najbardziej istotne - profesjonalne doradztwo! Mamy wiele rodzajów automatów oddechowych, skafandrów, płetw, masek - różne firmy, różne modele, inwestując swoje pieniądze w sprzęt nurkowy dobrze jest wydać je raz, ale tak, żeby sprzęt przez Ciebie zakupiony służył przez lata. Dzięki konsultacji przy zakupie z jednym z naszych profesjonalistów będziesz miał gwarancję, że jest prawidłowo dobrany do typu nurkowania, który uprawiasz. Podobnie jak nie ma jednego idealnego samochodu, który idealnie spisywałby się w mieście jak i w terenie, mało palił i przy okazji pomieścił całą rodzinę, tak samo nie ma jednej jedynej konfiguracji sprzętowej. I co najważniejsze, kupując w Centrum dostajesz gwarancję bezpieczeństwa, że zawsze możesz przyjechać i przy kubku kawy albo herbaty omówić wszystkie wątpliwości, doradzić się czy zgłosić reklamację.  O ile sklep internetowy może szybko zniknąć z rynku lub zmienić nazwę - bo przecież cała firma mieści się w jednym laptopie – to Centrum Nurkowe jest przywiązane do swojej lokalizacji i stałych klientów, dlatego na pewno doradzimy Tobie tak jakbyśmy kupowali sprzęt sobie.

Centrum Nurkowe - PRACA

Jeśli nurkowanie jest Twoją pasją, a dodatkowo lubisz dzielić się wiedzą i jesteś przedsiębiorczy to zapraszamy do skorzystania z oferowanej przez nas ścieżki PRO. Zostając profesjonalistą nurkowym, przewodnikiem podwodnym, asystentem, lub instruktorem, możesz zarabiać w nurkowaniu. Nurkowanie może być Twoją pracą dorywczą, lub stałym źródłem dochodu. Centrum nurkowe zapewni Tobie całą potrzebną logistykę i know-how. Ty musisz tylko zainwestować w uprawnienia, a potem już zapraszamy do współpracy. Od początku istnienia naszego centrum współpracujemy z kilkunastoma instruktorami. Zapraszamy ,dołącz do naszych zadowolonych partnerów w biznesie.

CENA szkolenia w centrum nurkowym jest taka sama jak w internetowej szkole nurkowania - odróżnia nas to, że mamy większe doświadczenie, więcej sprzętu, ubezpieczenie. Nasi absolwenci mają możliwość testowania różnego ekwipunku, tak aby przed zakupem swojego zestawu wiedzieli, co jest im potrzebne i w jakiej konfiguracji czują się najwygodniej. U nas mogą wyposażyć się w potrzebny sprzęt i z nami mogą zbierać doświadczeni, uczestnicząc we wspólnych wyprawach nurkowych. Cena w internetowych szkołach i sklepach jest taka sama jak w centrum nurkowym, natomiast kadra, logistyka, jakość usługi i możliwości kursanta są dużo większe.

Jako osoba od kilku lat zawodowo zajmująca się nurkowaniem, polecam wybierać Centra Nurkowe - pamiętaj, że na szali kładziesz swoje marzenia, chęć przeżycia przygody,  bezpieczeństwo. Uważam wobec tego, iż dobrze byłoby, gdyby w świat podwodnej natury pomógł wam wejść ktoś odpowiedni. To, że wszyscy uczą tego samego nie znaczy, że uczą jednakowo dobrze!

Maciej Jurasz 

PADI Course Director    

Facebookmail