1. Ile kosztuje nurkowanie?

A ile kosztuje samochód? 🙂 Pytanie o cenę nurkowania jest trudne, ponieważ zależy to, jaki typ nurkowania będziesz uprawiać i jaką ilością swojego sprzętu będziesz dysponować. Jeśli posiadasz pełny zestaw swojego sprzętu, to jedno nurkowanie będzie Ciebie kosztować tyle, co nabicie butli powietrzem. Wypożyczenie całego sprzętu na dzień i wykonanie na nim dwóch nurkowań to 100 zł/doba.

Spróbować nurkowania po raz pierwszy w pełnym sprzęcie i asyście Instruktora, możesz już za 190 złotych w basenie.

2. Czego potrzebuję, aby zacząć nurkować?

Chęci! Cały niezbędny sprzęt jest zapewniony podczas każdego szkolenia. A gdy będziesz chciał zainwestować w nowy sprzęt, na pewno dobrze Tobie doradzimy, mamy setki zadowolonych klientów, więc dołączysz do dużej grupy 🙂

3. Gdzie mogę nurkować?

Wszędzie gdzie jest woda 😉 Po kursie nurkować możesz wszędzie - nawet najbliższe jezioro, czy najdalsze morze da Ci dużo frajdy. Od pierwszego dnia zobaczysz, że nurkowanie zacznie Ciebie pozytywnie zmieniać poprzez nowe doznania i nowych ludzi, których poznasz.

4. Jak wygląda kurs?

Nauczenie się nurkowania nie jest łatwe i jak każda warta wysiłku aktywność, wymaga czasu i zaangażowania. Daje jednak dużo frajdy i satysfakcji. Kurs podstawowy obejmuje zajęcia na basenie, zajęcia z teorii, oraz nurkowania na wodach otwartych.

5. Jak długo trwa kurs?

Każdy kurs ma przewidziany minimalny czas trwania, w którym możemy osiągnąć cel. Jeśli chodzi o kurs podstawowy to są to tylko 3 dni – pełne ciężkiej i efektywnej pracy. Jednak, jeśli masz tylko parę godzin wolnych w tygodniu to też OK, program możemy realizować nawet rok 😉 Terminy zajęć ustalimy między sobą na spotkaniu organizacyjnym.

6. Jakie są wymagania?

Wiek - to minimum 10 lat, w przypadku kursu podstawowego i 8 lat w przypadku programów dedykowanych dla dzieci.

Zdrowie - określimy na podstawie specjalnego kwestionariusza medycznego.

Pływanie – należy posiadać, chociaż podstawowe umiejętności pływackie, styl jest dowolny.

Jeżeli spełniasz powyższe wymagania i masz chrapkę na przygodę i niesamowite wrażenia, to masz sporą szansę na to, aby zostać pasjonatem nurkowania.

7. Dlaczego właśnie nurkowanie?

Nurkowanie posiada tak wiele gałęzi rozwoju człowieka, że spokojnie można temu życie poświęcić i nie będziesz żałować - możesz polubić nurkowanie na wrakach statków' możesz polubić robienie pięknych podwodnych zdjęć, możesz pójść drogą techniczną i nurkować bardzo głęboko na specjalnych mieszankach powietrza, możesz także zostać instruktorem i obserwować, jak Twoi kursanci rozwijają się nurkując z Tobą , od raczkowania na kursie podstawowym, do momentu jak jesteś z nich naprawdę dumny, widząc, jak osiągają stopień Mistrza Nurkowania - PADI Master Scuba Diver.

8. Dlaczego z Wami?

Ponieważ my tym żyjemy i oddychamy, nurkowanie to nasz pasja, którą staramy się zaszczepiać w każdym kursancie. Dla nas nurkowanie to przyjazna atmosfera, zawsze z uśmiechem i życzliwością, ale kompetentnie, efektywnie i z zaangażowaniem.

Za nasze umiejętność świadczą nie tylko słowa, ale również wysokie stopienie instruktorów działających w centrum nurkowym Płetwal, a w tym najwyższe uprawnienia na świecie, jakie na przykład posiada nasz instruktor Maciej Jurasz PADI Course Director. Wybierając Płetwal`a wybierasz specjalistów którzy wiedzą co robią, specjalistów którzy wykonali tysiące nurkowań i przeprowadzili tysiące programów szkoleniowych - przecież wszyscy wiemy że doświadczenie w branży w której się pracuje jest bezcenne, a MY JE MAMY! 🙂

9. Kiedy zanurzam się na dno basenu podczas pływania w masce, z fajką i płetwami bolą mnie uszy. Czy jest to przeciwwskazanie do nurkowania z akwalungiem?

Nie. Dyskomfort pojawiający się podczas zanurzenia jest wynikiem ciśnienia wody, które naciska na błonę bębenkową w uchu. Na szczęście nasze ciało jest tak zbudowane, że pozwala na wyrównywanie ciśnienia – trzeba po prostu nauczyć się jak to robić, będziemy to ćwiczyć już na kursie podstawowym.

 

10. Czy przebyte choroby uszu, astma, alergie lub palenie wykluczają mnie z nurkowania?

Nie. Jakakolwiek choroba, która wpływa na uszy, zatoki, układ oddechowy, funkcjonowanie serca lub powoduje zmiany w świadomości (np. omdlenia, konwulsje) są powodem do przejścia specjalistycznych badań lekarskich, podczas których lekarz orzeka o zdolności do nurkowania. W Poznaniu zajmuje się tym sportowa przychodnia lekarska, ale za zwyczaj wystarcza opinia lekarza rodzinnego.

11. Jakie są najczęstsze choroby i urazy związane z uprawianiem nurkowania?

Poparzenie słoneczne i choroba morska– obydwu można łatwo uniknąć stosując odpowiednie środki zaradcze. Najczęstszymi urazami powodowanymi przez przedstawicieli morskiej fauny oraz flory to zadrapania i ukłucia, których łatwo uniknąć ubierając na nurkowanie skafander nurkowy, unikanie kontaktu z dnem i rafą koralową.

12. Czy kobiety chcące uprawiać nurkowanie powinny zwracać uwagę na coś szczególnego?

Ciąża - oprócz ciąży, nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania nurkowania przez kobiety.

13. Mam klaustrofobię – czy mogę nurkować?

Z reguły tak. Pomimo tego, że podczas nurkowania ubieramy na siebie sporo ciężkiego sprzętu, to stan “nieważkości”, który uzyskujemy pod wodą jest przez wiele osób uważany za dający niecodzienną swobodę. Współczesne maski nurkowe mogą być przezroczyste, więc być może wyposażenie się w taki model nie będzie powodowało uczucia „zamknięcia”.

Podczas szkolenia Instruktor poświęci Ci dużo czasu oraz pozwoli na komfortowe opanowanie wymaganych umiejętności. Będziesz uczył się we własnym tempie, tak, aby opanować każdą z umiejętności, dzięki którym staniesz się kompetentnym nurkiem, który regularnie uprawia ten sport. Pierwsze doświadczenia nurkowe zyskasz w basenie, a więc w kontrolowanym, bardzo bezpiecznym środowisku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZYCH SZKOLENIACH

Facebookmail