Hurghada
W Hurghadzie znajduje się około 200 baz nurkowych, więc jest w czym wybierać. Nurkowanie jest sportem bardzo bezpiecznym pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Przy wyborze bazy nurkowej nie należy kierować się wyłącznie ceną nurkowań - wiele baz egipskich ma niskie ceny, ale oferuje mierną jakość usług oszczędzając na ubezpieczeniu uczestników, serwisie sprzętu czy zatrudnieniu wykwalifikowanego personelu.
Nurkowanie w Hurghadzie to przede wszystkim nurkowanie z łodzi. Dużo ośrodków wypoczynkowych posiada własną przystań, skąd codziennie wypływają łodzie zabierające nurków na podwodne wyprawy. Wycieczka trwa od ok. 9.00 a powrót do hotelu następuje między 16.00 a 17.00.

Przykładowe miejsca nurkowe:
Carnatic - brytyjski statek pasażersko-towarowy, zatonął w 1869 r. Głębokość: 26 metrów
Chrisoula K.- brytyjski statek towarowy, zatonął we wrześniu 1981 r. Głębokość: 20 metrów
Ghiannis D- grecki statek handlowy, zatonął w 1983 r. Głębokość: 23 metrów
Salem Express- egipski prom, zatonął w 1991 r. Głębokość: 22 metrów
Rafy:
El Aruk - rafa zabudowana przez kolonie koralowców na planie koła. Występują tu dwie strefy koralowców. Pierwsza na głębokości 10-12 metrów, którą tworzą młode polipy oraz druga na głębokości 20 metrów z najbardziej reprezentacyjnymi osobnikami tego gatunku.
Erg Abu Ramada - mała rafa położona na zachód od Abu Ramada, znana jest z niesamowitej przejrzystości wody oraz z dość silnych prądów morskich.
Omo Gammar- wyspa o długości ok. 400 metrów położona na południowym zwieńczeniu podwodnego łańcucha raf o rozciągłości 2km.
Shaab Abu Nahas- zlokalizowana w południowej części cieśniny Gubal. Składa się z rafy głównej i kilku pomniejszych skupisk koralowców. To podwodne skupisko flory i fauny jest jednym z najpiękniejszych i najbogatszych miejsc tego typu w Morzu Czerwonym. Ze względu na brak naturalnych osłon na tym terenie, to miejsce uznawane jest przez żeglarzy za jedno z najniebezpieczniejszych. Świadczą o tym wraki 5 statków.
Shaab Abu Ramada- to bardzo dobre miejsce do obserwacji wszelkiego rodzaju ryb żyjących w pobliżu koralowców.
Shabroor Om Gammar- bardzo żywa rafa z małym wrakiem statku, który leży w jej okowach na głębokości 25 metrów. Przy sprzyjających warunkach pogodowych możnadopłynąć z tej rafy do wysepki Umm Qamar, która jest położona w odległości 2km od kolonii koralowców.
South Abu Ramada & Ota Abu Ramada - rafa nazywana potocznie "Akwarium" jest jedną z najbarwniejszych oaz podwodnego życia Morza Czerwonego. Spotkać w jej okolicach można wiele okazów fauny typowych dla biotopu raf. Jednak wschodnia część tej rafy przejawia się o wiele bardziej surowym charakterem. Dominują tam wyłącznie koralowce oraz skaliste podłoże, do którego są przytwierdzone.
Shaab El Erg - olbrzymia rafa koralowa o kształcie podkowy.
Shaab Torfa- mała rafa rozciągająca się w kierunku północnym, osiągająca swym szczytem na wysepkę Gitfun
Rezerwat Sharm El Naga - podwodny park krajobrazy - możliwość obejrzenia miejsca szczególnego: rezerwatu wodny. Podczas rejsu można nurkować, by podziwiać piękno rafy koralowej Morza Czerwonego oraz różnorodność gatunków ryb. Sharm El Naga oddalona jest ok. 35 km od Hurghady.

