Coraz więcej ludzi nurkuje na mieszankach gazowych bogatszych o tlen (nitrox), co oznacza, że zapotrzebowanie na wzbogacone powietrze wzrasta. Żeby zaspokoić ten popyt, potrzebna jest wykwalifikowana osoba, która będzie zarządzać odpowiednim ładowaniem butli. Tutaj wkracza PADI Gas Blender. Za ładowanie butli mieszaniną oddechową inną niż powietrze może odpowiadać osoba, która jest scertyfikowana jako PADI Gas Blender lub PADI Trimix Blender.

Czego się nauczysz?

Kurs PADI Gas Blender wyszkoli Cię na „mieszacza” gazów, co pozwala dostarczyć mieszaninę gazów konsumentom posiadającym odpowiedni certyfikat. Poznasz właściwości fizyczne tlenu, związane z nim zagrożenia i jakie są niezbędne postępowania i narzędzia do czyszczenia sprzętu. Wreszcie, poznasz pięć metod uzyskania pożądanego wzbogaconego powietrza (nitrox) oraz różne metody stosowane w celu uzyskania mieszanek helowych (trimix).

Materiały do nauki:

Jakie są cztery główne rodzaje tlenu? Co to jest czystość tlenowa? Jakie jest pięć metod mieszania wzbogaconego powietrza (nitrox)? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zamieszczone w podręczniku Gas Blendera.

 

Jako Gas Blender musisz znać fizyczne właściwości tlenu, jego różnych form i czystości, zagrożeń i specjalnych zasad obsługi.

Wymagania wstępne:

  • Certyfikat PADI Nitrox (lub podobny innej organizacji)
  • Ukończone 18 lat
Facebookmail