Tak jak rekreacyjny płetwonurkowie patrzą na Divemasterów, tak kandydaci na instruktorów okazują szacunek IDC Staff Instructorom. Jak sama nazwa wskazuje, IDC Staff Instruktorzy pomagają kandydatom na instruktora podczas ich szkoleń i dzielą się swoją mądrością i doświadczeniem z nowymi liderami PADI. Biorąc udział w programie IDC Staff Instructor zapewnisz sobie dogłębną znajomość procesu rozwoju instruktorów i przygotowuje do kształtowania nowej generacji profesjonalistów PADI. To także ogromny krok w Twojej karierze.

Master Scuba Diver Trainers, którzy są gotowi aby stać się doskonałym wzorem do naśladowania i zgadzają się wdrażać w życie System PADI i jego komponenty w całości mogą zapisać się na kurs IDC Staff Instructor.

Czego się nauczysz?

Po wstępnej ocenie Twojej wiedzy na poziomie instruktorskim z teorii nurkowania, przykładowych umiejętności nurkowych i technik prowadzenia prezentacji, będziesz uczestniczyć w następujących sesjach:

  • Standardy, procedury i program rozwoju instruktora
  • Jak zorganizować  i przeprowadzić kurs PADI Assistant Instructor
  • Psychologia oceny i doradztwa
  • Ocena rozwoju wiedzy, prezentacja nauczania na wodach kontrolowanych i otwartych

Dodatkowo, otrzymasz możliwość prowadzenia programu IDC lub przećwiczysz nauczanie wielu komponentów programowych.

Jako IDC Staff Instructor, możesz niezależnie prowadzić kurs PADI Assistant Instructor, tak samo jak pomagać podczas programu IDC oraz innych kursów rozwoju edukacji na poziomie instruktorskim.

Opcje uczestnictwa:

  • Opcja A: to Audyt kursu IDC w trakcie, którego uczestniczysz w całym programie rozwoju instruktora PADI IDC, w charakterze kadry szkoleniowej. Oceniasz osiągnięcia kandydatów na prowadzonych przez nich wykładach, zajęciach w basenie i wodzie otwartej. Twoje opinie i oceny są weryfikowane przez Course Directora i muszą być spasowane z ocenami które on wystawił. Czas trwania programu to 14-16 dni, z możliwością rozłożenia na dwie części. Otrzymujesz bardzo wartościowy produkt, w bardzo dobrej cenie.
  • Opcja B: to forma szkolenia dedykowanego, polegająca na uczestnictwie w kursie Staff Instructor jednocześnie nie uczestnicząc w programie PADI IDC. Główną zaletą tej formy szkolenia jest czas trwania 3-4 dni. Kurs skupia się na spasowaniu wystawianych przez Ciebie ocen z ocenami Course Directora i opanowaniem zakresu kursu Asystent Instruktora – do którego prowadzenia będziesz uprawniony jako Staff Instructor.
Facebookgoogle_plusmail