Jezioro Ińsko

 

Województwo: Zachodniopomorskie
Najbliższa miejscowość: Ińsko (ok. 70km od Szczecina)
Maksymalna głębokość: 41m
Opłaty: Dzień nurkowy w Bazie Nurkowej “Ińsko” – 15zł, ładowanie butli: 1l=1zł

 

Jezioro Ińsko – jezioro na Pojezierzu Ińskim, położone w gminie Ińsko, w województwie zachodniopomorskim; powierzchnia 596 ha (w tym 3 wyspy o łącznej powierzchni 22,3 ha, największa z nich, będąca rezerwatem przyrody Wyspa Sołtyski, zajmuje około 20 ha, długość 5,4 km, szerokość 2,1 km, maksymalna głębokość 42 m; złożone z kilku rynien jeziornych; linia brzegowa dobrze rozwinięta; brzegi przeważnie wysokie, miejscami urwiste utworzone przez wzgórza morenowe o wysokości względnej do 30 m, północne zalesione; rzeźba dna jest bardzo urozmaicona.

Ińsko

 

Ińsko

 

 

Przez Ińsko przepływa rzeka Ina łącząc je z jeziorem Stubnica; na południowo-wschodnim brzegu leży miasto Ińsko; jezioro wchodzi w skład Ińskiego Parku Krajobrazowego.

Ińsko

 

Ińsko

 

 

Jezioro Ińsko jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w województwie zachodniopomorskim, ze względu na łatwy dostęp, dobrą widoczność pod wodą, bogatą faunę i florę, a także zaplecze techniczne w miejscowych centrum nurkowym Baza Nurkowa “Ińsko”. Pod wodą rozbudowywana sieć atrakcji: trzy duże platformy do ćwiczeń na 4, 8 i 27 metrach. Ponadto zatopiony rower, garaż z trabantem, rodzinny minivan Pontiac i dwie łodzie kabinowe. Wszystko jest oznakowane poręczówkami. Dodatkowo dla bardziej zaawansowanych płetwonurków możliwość wykonania większych głębokości. Od strony kąpieliska miejskiego wielkie głazy narzutowe. Wrażenia gwarantowane!

Facebookmail