Jezioro Kierskie

 

Województwo: Wielkopolskie
Najbliższa miejscowość: Poznań
Maksymalna głębokość: 37m

 

Jezioro Kierskie jest największym naturalnym zbiornikiem wodnym położonym w granicach Poznania. Jego powierzchnia wynosi 285 ha. Średnia głębokość akwenu to 10,1 m, ale są miejsca, gdzie dochodzi ona do 37 m. Przeszło 12 – kilometrowa linia brzegowa zapewnia doskonałe warunki turystyczne i rekreacyjne. Wśród lasów liściastych, wzdłuż wschodniego brzegu jeziora, usytuowane są dróżki spacerowe, które zachodnim klinem zieleni prowadzą aż do Parku Sołackiego.
Przez cały rok jezioro jest dostępne dla wędkarzy, którzy mogą liczyć przede wszystkim na okonia, płoć, szczupaka, karpia, bolenia. Wędkować można zarówno z brzegu, jak i łodzi. Materiał zarybieniowy jest wprowadzany kilka razy roku przez gospodarstwo rybackie.
Nad Jeziorem Kierskim znajdują się dwa strzeżone kąpieliska: w Krzyżownikach i Kiekrzu, oraz liczne ośrodki wypoczynkowe i szkoleniowe. Ponieważ nad Jeziorem Kierskim działają prężne ośrodki żeglarstwa (w zimie sportu bojerowego), charakterystycznym elementem krajobrazu są przystanie żeglarskie.

Ze względu na to, iż latem widoczność na jeziorze Kierskim jest bardzo kiepska spowodowana lokalną turystyką i kwitnięciem zbiornika, dlatego nurkowania na tym jeziorze przeprowadzamy zimą, zwłaszcza pod lodem. Nurkujrmy w miejscu starej przepompowni, gdzie wejście do wody jest łatwo dostępne, a samo miejsce rzadko odwiedzane. Wszystkich zainteresowanych nurkowaniem podlodowym zapraszamy do naszego Centrum.

 

 

Facebookmail