Jezioro Lipie

Powierzchnia 170h. max. głębokość 42m, widoczność od 2 do 10m, dwie wyspy, połączenie z jeziorem Słowa i Osiek. Jezioro posiada unikatową florę i faunę : ryby – sieje, sielawy, miętusy, węgorze, szczupaki, okonie. Rośliny – osoka aloesowata, rdestnice, rogatki, gąbki słodkowodne.

Bardzo ładne jezioro Pojezierza Dobiegniewskiego. Otoczone prawie w całości lasami, leży w dużym obniżeniu mocno pofałdowanego terenu. Odcinek brzegu przylegający do pól uprawnych porośnięty jest pasem drzew. Strome zbocza brzegów są bardzo charakterystyczne dla tego akwenu. Przy południowej zatoce biegnie droga łącząca Gorzów - Dobiegniew. W kierunku Dobiegniewa wspina się na wzniesienie o prawie 40-metrowej różnicy do lustra wody.

Pod wodą platformy do ćwiczeń gł. 4 i 6m, zatopione łodzie gł. 5-12-18m. W bazie mapka z podanymi namiarami.

Baza Nurkowa Centrum Nurkowania Marin Plus Długie nad jeziorem Lipie. Budynek bazy położony na końcu plaży nad samym jeziorem, idealny dostęp do wody z brzegu lub z pomostu. Na miejscu toalety, przebieralnia, wieszaki na sprzęt, mini-bar, wypożyczalnia sprzętu nurkowego i wodnego – kajaki, rowery wodne, deski do windsurfingu.

Ośrodek Kolonijny Kadet w miejscowości Długie jest miejscem tętniącym życiem, w którym od wielu lat odbywają się wszystkie nasze imprezy dla dzieci i młodzieży. Ze względu na swoje położenie ośrodek daje możliwość łączenia wielu form aktywnego wypoczynku.
Wygodne pokoje z łazienkami i przepięknym widokiem na jezioro, salę dyskotekową, świetlicę, własne strzeżone kąpielisko i plażę, przystań żeglarską, taras widokowy, miejsca ogniskowe, boisko do koszykówki, a do tego przepyszne posiłki i bogaty asortyment sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Ośrodek jest zaprojektowany i zbudowany z myślą o wypoczynku dzieci i młodzieży. Do naszej dyspozycji mamy pokoje trzy i cztero osobowe.

Facebookmail