maciej jurasz

Właściciel centrum nurkowego

Maciej Jurasz „Xionc”

PADI Course Director
TEC REC Trimix Trainer Instructor
TEC CCR 100 Trainer Instructor
EFR/CFC Trainer Instructor
TDI SDI ERDI Instructor

maciej.jurasz@pletwal.eu
(+48) 501 472 997

Kanał Youtube Maciej Jurasz

Jak złożyliśmy Rubika na 100m

Właściciel centrum nurkowego Płetwal Poznań, absolwent poznańskiej AWF, biegły sądowy w zakresie nurkowania przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Instruktor PADI, TDI, SDI, SSI, CEDIP. Od 2012r PADI Course Director, a także Tec Rec OC Trimx Trainer Instructor. Jako pierwszy i jak dotychczas jedyny Polak w historii PADI został Tec 100 CCR Trainer Instructor. Wielokrotnie wyróżniany „Elite Instructor”, w latach 2013; 2016 i 2017 „Silver Course Director”. W 2018 roku otrzymał najwyższe wyróżnienie w systemie PADI – „Platinum Course Director”, które dotychczas w całej historii PADI otrzymało zaledwie trzech Polaków.  W latach 2020 i 2021 wyróżniony na poziomie „Gold Course Director”.

Przede wszystkim praktyk, zarówno w dziedzinie nurkowania jak i prowadzenia firmy w ramach branży nurkowej. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się zawsze chętnie i profesjonalnie. Swoje szkolenia realizuje w różnych regionach świata, współpracując z wieloma centrami nurkowymi oraz instruktorami – praktyka, życzliwość i doświadczenie to zdecydowanie to, co go wyróżnia. Zrealizował ponad 3500 nurkowań, wydał ponad 2500 uprawnień, w tym pól tysiąca na poziomie instruktorskim. Jest doświadczonym instruktorem technicznym, który między innymi zrealizował partnerskie nurkowanie na 151m oraz przeprowadził zespołowe nurkowanie na 100m, gdzie po raz pierwszy na świecie ułożono kostkę Rubika.

Jako Course Director w latach 2012 -2021, przeprowadzając liczne kursy instruktorskie, każdy z jego kandydatów, zdał niezależny międzynarodowy egzamin instruktorski za pierwszym podejściem – ta sztuka nie udała się do tej pory nikomu w PADI Polska. Prelegent na jednaj z trzech najbardziej prestiżowych na świecie konferencji nurkowych Baltictech 2019, gdzie zdobył III nagrodę dla Najlepszego Instruktora Technicznego w Polsce oraz III nagrodę dla Najlepszego Instruktora Rekreacji w Polsce.

Wybierając Instruktora, często wybierasz mentora na wiele lat Twojej aktywności w nurkowaniu.

Z Arturem na 200m

W nurkowaniu ćwicz, ćwicz, ćwicz...

Powiedz w kilku słowach kim jesteś Maciej?

Nazywam się Maciej Jurasz, ukończyłem poznański AWF, przez kilka lat zajmowałem się rynkiem obrotu nieruchomościami, obecnie jestem właścicielem Centrum Nurkowego Płetwal Poznań. Żyje, mieszkam i pracuje w Poznaniu, choć często w rozjazdach nurkowych.

Jak zacząłeś nurkować?

Zawsze interesowało mnie to co ekstremalne: walka wręcz, survival, spadochrony… Siłą rzeczy moja niepokorna dusza trafiła na nurkowanie i w nim odnalazłem wszystko czego szukałem – tak jest do dziś…

Co dziś robisz w nurkowaniu?

W centrum nurkowym Płetwal Poznań odpowiadam głównie za szkolenia instruktorskie i techniczne, a także organizowane wyjazdy zagraniczne.

Co najbardziej podoba się Tobie w nurkowaniu?

Bez zastanowienia przede wszystkim dużo wspaniałych ludzi, których było mi dane poznać i szkolić, którzy z klientów stali się często przyjaciółmi, ludzi z którymi razem dzielimy nie tylko podwodne przygody, ale również życie codzienne – tu poznałem moją partnerkę, z którą mam dwóch wspaniałych synów.
…a jeśli pytamy o formę nurkowania, to od samego początku były to nurkowania złożone techniczne i rebreather`owe. Programy techniczne i rebreatherowe, są moimi ulubionymi kursami.

Co dla Ciebie znaczy być instruktorem i częścią kadry Płetwal Poznań?

To olbrzymie wyróżnienie móc pracować w firmie, w której ludzie kochają to co robią i robią to, bo to kochają, a wbrew pozorom jest to praca bardzo ciężka i wymagająca dużej wewnętrznej dyscypliny. Płetwal to renomowane pięciogwiazdkowe centrum nurkowe, dlatego praca w tym zespole ludzi jest tym bardziej nobilitująca.
Druga kwestia: uwielbiam dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, co zaowocowało w roku 2012 uzyskaniem prestiżowych uprawnień PADI Course Director – dzięki którym mogę wprowadzać w podwodne życie nowych instruktorów nurkowania, przekazywać im nie tylko to co na prezentacji która wyświetla się na projektorze, a przede wszystkim swój sposób myślenia o nurkowaniu i funkcjonowaniu w tej branży.

Szkolenie techniczne, to dużo pracy

Bo nurkowanie, trzeba promować

Facebookmail