Program dla dzieci od 8 roku życia. Zobacz jak świetną zabawę daje nurkowanie i rozpocznij swoją przygodę już dziś!

Program Mini Płetwale ma na celu zaznajomienie dzieci w wieku od 8 do 10 roku życia z nurkowaniem zarówno na wstrzymanym oddechu jak i z nurkowaniem w sprzęcie. Podczas zajęć na płytkim basenie, dzieci pod okiem instruktora puszczają swoje pierwsze bąble pod wodą i uczą się podstawowych umiejętności nurkowych jak wyciąganie automatu, odszukiwanie automatu, oczyszczanie maski z wody, ściąganie maski, zawisania w toni, różnych możliwości wchodzenia do wody w sprzęcie i inne.

Stworzyliśmy program, który nie tylko uczy nurkowania w sprzęcie ale także uwrażliwia dzieci na ochronę środowiska, oswaja z wodą oraz pozwala rozwijać zainteresowanie sportami wodnymi. Wszystkie zajęcia odbywają się na basenie w wodzie nie przekraczającej 2 metry, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Przed każdymi zajęciami jest krótkie omówienie zajęć oraz ćwiczeń i zabaw, które będziemy robić w wodzie. Każde spotkanie trwa około 2 godziny, dziecko musi mieć ze sobą tylko ręcznik, klapki oraz kąpielówki/strój kąpielowy.

Początkowe zajęcia to nurkowanie w tzw. ABC czyli w masce, z fajką i płetwami po powierzchni, scyzoryki pod wodę i pływanie pod wodą na wstrzymanym oddechu. Także uczymy się wchodzenia do wody (na początku bez sprzętu) z wykroku do przodu, przewrót w tył, przewrót w bok, snorkeling partnerski . Wyciągamy przedmioty z dan i bawimy się pod wodą tylko w sprzęcie ABC.

Na kolejnych zajęciach powoli wprowadzamy dziecko w oddychanie pod wodą za pomocą automatu oddechowego. Podczas różnych zabaw, jak fikołki, moon walking, budda staramy się pokazać znaczenie pływalności w nurkowaniu oraz uczymy odpowiedniej pozycji pod woda. Wykonujemy różne ćwiczenia i powoli pokazujemy sposoby, jak radzić sobie z różnymi sytuacjami, które mogą się zdarzyć podczas nurkowań w sprzęcie.

Podczas kolejnych spotkań staramy się pokazać możliwości nurkowania, jak możliwość fotografii podwodnej, nurkowania z latarką po ciemku, wystrzeliwanie bojki nurkowej, wyciąganie przedmiotów z dna za pomocą irodyny. Dzieci nabywają także podstawowe umiejętności, które posiada każdy nurek certyfikowany.

Podczas krótkich wykładów pokazujemy także poszczególne ekosystemy wodne, jak polskie jezioro, morze Bałtyckie, wody słone jak ocean czy Morze Czerwone i uczymy na podstawie zdjęć i filmików z wypraw identyfikacji ryb i zwierząt morskich i słodkowodnych oraz zależności między zachowanie się nurków w wodzie a ochroną raf. Poprzez gry i zabawy pokazujemy także znaczenie istnienia tych ekosystemów i dlaczego warto o nie dbać.

Zatem zajęcia te to nie tylko nauka nurkowania ale także zbudowanie w dzieciach świadomości nurkowej, potrzeby ochrony środowiska wodnego !

Jakie są wymagania wstępne?

  • ukończony 8 rok życia
  • podpisane przez rodziców formularze zgłoszeniowe
  • chęci i dobry humor!
  • minimalna znajomość pływania (przepłynięcie 10 metrów)

Przygotowaliśmy ofertę cenową w zależności od ilości nurkowań, na które zdecydują się rodzice:

  • jednorazowe nurkowanie 150 zł od dziecka
  • pakiet 3 nurkowań 500 zł

*Rodzice, którzy by chcieli wejść na zajęcia z dziećmi a są certyfikowanymi nurkami - wejście gratis. Dodatkowo płatne wypożyczenie sprzętu. Rodzice, którzy chcieliby zanurkować z dzieckiem a jeszcze nigdy nie próbowali zapraszamy na intro razem z dzieckiem - koszt pierwszego zanurzenia z wykładem to 100 zł, a każde następne 80 zł. 

Facebookgoogle_plusmail