Bardzo popularny kamieniołom nie tylko wśród niemieckich płetwonurków. Świetne miejsce do nurkowania dla nurków o każdym stopniu wyszkolenia. Przede wszystkim ze względu na swój dość “młody wiek”, woda w kamieniołomie jest bardzo klarowna, podczas nurkowania do samego dna nie potrzeba praktycznie żadnego oświetlenia.

Horka

Kamieniołom ten jest niewielkich rozmiarów i można go praktycznie opłynąć podczas jednego zanurzenia. Teren ogrodzony, furtka otwarta cały okres nurkowy od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Bezproblemowa możliwość nurkowania w nocy. Zimą baza otwarta tylko w weekendy.

HorkaHorka

 

 

Zejście po szerokich, wygodnych metalowych schodach, ze względu na konieczność zejścia do wody około 20 metrów dość męczące i forsowne, na wodzie platforma gdzie można dokonać ostatnich poprawek sprzętu przed wejściem do wody. Dno kamieniołomu jest kamieniste, przez co roślinność jest bardzo uboga ale za to spotkać można sporo ryb, zwłaszcza okoni i szczupaków. Ruszając od wejścia w kierunku środka zbiornika od razu trafiamy na największą głębokość.

HorkaHorka

 

 

Pod wodą wiele atrakcji, od stworzonych przez nurków dla nurków, do pozostałości infrastrukturalne kamieniołomu. Zbiornik bardzo bezpieczny, nie występują jakieś szczególne zagrożenia. Do dyspozycji baza nurkowa, gdzie można naładować butle powietrzem oraz Nitroxem.
Zamierzamy wyruszyć nurkobusem w piątek (21.08.2015r.). W sobotę spędzimy cały dzień nurkowy na Horce. Niedziela Horka i planowany powrót około 22:00-23:00
Ze względu na świetą widoczność oraz głębokość sięgającą 30m jest możliwość podwyższenia swoich uprawnień jak i zrobienia różnych specjalizacji.
Główne atrakcje nurkowe w kamieniołomie Horka:
– rewelacyjna widoczność pod wodą;
– piękne kamieniste dno;
– duża ilość ryb, jak okonie i szczupaki;
– pozostałości infrastrukturalne kamieniołomu i inne atrakcje specjalnie dla nurków.
Facebookmail