W październiku 2019 roku Płetwal pojawił się pierwszy raz na kultowym zalanym kamieniołomie Sparmann w Kamenz koło Drezna.
Akwen jest sztucznie napowietrzany, co oznacza, że jakość wody i widoczność są zazwyczaj bardzo dobre. Dzięki temu można podziwiaćpod wodą efektowne pionowe ściany, tarasy i bloki skalne oraz artefakty związane z dawną działalnością kamieniołomu, m.in. tory i wagoniki kolejki czy bunkier strzałowego. Napowietrzanie pomaga również licznie występującym rybom, wśród nich zaprzyjaźnione z nurkami jesiotry, stada okoni czy polujące w podwodnym lesie dorodne szczupaki. Kamieniołom jest bardzo zróżnicowany pod względem głębokości i daje dużo przyjemności z nurkowania zarówno zaawansowanym jak i początkującym nurkom. Maksymalna głębokość to 68 metrów.
Zejście do wody znajduje się tuż przy zabudowaniach gościnnej bazy, kilka metrów od przebieralni i ogrzewanych drewnianych domków noclegowych. W sobotni wieczór zorganizowaliśmy super ognisko i smacznego grilla!

Kamieniołom Sparmann to wymagający zbiornik, ale okazał się dla naszej ekipy bardzo gościnny i łaskawy, rozpieszczając nas pogodą i wizurą poniżej termokliny sięgającą 10-12 metrów!. Świetna ekipa, doskonałe nastroje i emocjonujące nurkowania dały dużego energetycznego kopa
Zorganizowana po niemiecku baza i jej sympatyczny szef przekonały nas, że jeszcze tam wrócimy.

Facebookmail