Nurkowy Czwartek to cykliczne spotkanie, na które zapraszamy wszystkich poznańskich nurasów! Jak co miesiąc spotykamy się w restauracji Punkt Sporny (płyta Starego Rynku, wejście obok Pręgieża/Ratusza), aby posłuchać prelekcji osób, które robią coś ciekawego i interesującego w nurkowaniu, ponadto rozmawiamy o planowanych wyjazdach nurkowych, szkoleniach, dzielimy się naszymi doświadczeniami i świeżymi nurkowymi przeżyciami.

O spotkaniach Co To jest? W każdy pierwszy czwartek miesiąca organizujemy spotkanie nurkowe które odbywa się w centrum Poznania. Spotkania czwartkowe są tematyczne i co miesiąc ktoś ciekawy z naszego świata nurkowego wygłasza interesującą prelekcję. Tematyka jest szeroka i uzależniona od tego o czym chcielibyście posłuchać lub to czego chcielibyście się dowiedzieć, dlatego jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie Wasze sugestie. Po co organizujemy te spotkania? Ich głównym celem jest integracja społeczności nurkowej, poprzez cykliczne spotkania, na których można się bliżej poznać, wymienić doświadczenia, zaplanować wspólne wyjazdy i tak po prostu pogadać o nurkowaniu. Jest to miejsce, które skupia całą naszą społeczność nurkową, począwszy od instruktorów nurkowania, nurków rekreacyjnych, technicznych, zawodowych, jak również osoby, którym nurkowanie jest bliskie, lecz nie nurkują i na potencjalnych zainteresowanych tematem nurkowania kończąc. Dlaczego warto? Zapraszamy - przyjdź, zobacz i posłuchaj sam, jak przyjemnie jest wejść do miejsca, w którym czasami nie znasz nikogo, a z każdym masz wspólny temat. Różni ludzie, jedna pasja, bo naszą pasją jest nurkowanie. To tylko jeden wieczór w miesiącu, więc trzeba zrobić wszystko, żeby na nim być. Tutaj posłuchasz ciekawej prelekcji, wypijesz piwko, poznasz ludzi głównie z poznańskiego środowiska nurkowego, ale również kolegów nurków z całej Polski.

Dlaczego Czwartek, a nie Środa? U podłoża leżą polskie „Obiady Czwartkowe króla Stanisława Augusta” wynikające z koncepcji francuskich salonów literackich zapoczątkowanych w XVII w, które to miały podobny cel do naszego, z tym wyjątkiem że tyczyły się środowiska literackiego. I właśnie ze względu na zbieżność celów i polski charakter zdecydowaliśmy się na nazwę „Nurkowy Czwartek".

Super Nurkowy Czwartek, jak sama nazwa wskazuje, ma być wydarzeniem wyjątkowym, dlatego organizowany będzie tylko kilka razy w roku. Na Super Nurkowy Czwartek chcemy zapraszać osoby znane i cenione w środowisku nurkowym, żeby opowiedziały o swoich doświadczeniach, przemyśleniach, a przede wszystkim dokonaniach. Temat tak naprawdę może być dowolny - na przykład ciekawe wyprawy, nowe odkrycia lub bezpieczeństwo. Byle tylko dotyczył szeroko pojętego nurkowania. W przeciwieństwie do zwykłych Nurkowych Czwartków, chcemy organizować to wydarzenie w specjalnie wynajętej sali wykładowej po to, aby wykłady i dyskusje odbywały się w prawdziwie akademickiej atmosferze. Chcemy, aby na takie spotkanie wstęp był bezpłatny i postaramy się żeby tak zawsze było. Chcemy również, aby każdy, nawet amator, który dopiero chce rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, mógł przyjść, posłuchać, zadać pytania i poznać ludzi ze środowiska nurkowego. Razem współtwórzmy Super Nurkowy Czwartek! Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno osoby indywidualne jak i centra nurkowe, do współpracy przy tym wydarzeniu.

Facebookmail