Powiedz w kilku słowach kim jesteś Robercie?

Mam 30 lat, ukończyłem studia magisterskie z podyplomówką na WSB w Poznaniu, kierunek Zarządzanie. Przez dłuższy czas „zawodowy bezrobotny” :D. Obecnie prowadzę z rodzicami Centrum Ogrodnicze, działam w sektorze transportu i oczywiście prowadzę kursy nurkowe pod nazwą Potopieńcy Kabana ( u mnie wszystko musi być z humorem 😀 ).
Jestem ogromnym miłośnikiem sportów (im bardziej ekstremalnie tym lepiej) i nie mam tu na myśli oglądania ich w TV tylko uprawianie, trenowanie, branie udziału w zawodach.
A dzięki swym pasjom sportowym (uwalnianiu dużej ilości endorfin)  jestem osobą otwartą, radosną, towarzyską i zawsze staram się do wszystkiego podchodzić z uśmiechem i humorem.

Jak zacząłeś nurkować?

Rodzice zawsze powtarzali mi, że warto zbierać „plastiki”(certyfikaty), bo nie wiadomo kiedy mogą mi się w życiu przydać. Przygodę z nurkowaniem zacząłem w 2012r. Akurat okazało się, że na basenie w Szamotułach będą organizowane zajęcia nurkowe. Instruktorem prowadzącym był Łukasz Ogiński. Spodobało mi się to od razu, już po pierwszym wejściu do basenu ze sprzętem. Szybko więc zaraziłem się nowym sportem i stał się on moją nową pasją. Wraz z kolejnymi miesiącami zacząłem zdobywać nowe umiejętności, szkoliłem się by zdobyć większą wiedze, wyższe uprawnienia i poznawać nowe specjalizację, sprzęty, techniki itp.
Rządny wiedzy już w 2014r. postanowiłem przystąpić do szkolenia na Instruktora nurkowania PADI. Przez dwa lata (tzn. 2012-2014r) szkolił mnie Łukasz Ogiński, bym doszedł do takich umiejętności i wiedzy, by ze spokojem ukończyć stopień DIVEMASTER i móc przystąpić do najważniejszego dla mnie jak dotąd szkolenia na Instruktora u Macieja Jurasza w Centrum Nurkowym Płetwal. Od tego momentu w dalszej edukacji na poziomie instruktorskim przygotowywał, uczył, szkolił, radził mi właśnie słynny „Ksiądz”. I tak właśnie o to i stałem się instruktorem nurkowania 😊.

Co dziś robisz w nurkowaniu?

Od 3 lat prowadzę kursy nurkowe na poziomie rekreacyjnym. Spędzając czas z kursantami zarówno nowymi, jak i tymi, którzy cały czas poszerzają zakres swojej wiedzy i umiejętności zdobywam nowe doświadczenia pracując właśnie z nimi. Nowi ludzi, nowe przygody, nowe znajomości, nowe wyzwania.
Mówi się, że „człowiek uczy się całe życie”. Tak samo jest właśnie w nurkowaniu. Dlatego cały czas poszerzam swoją wiedzę, uczę się, ćwiczę, zdobywam nową wiedzę i umiejętności.
Obecnie szkolę się by zdobyć uprawnienia nurka technicznego by móc dalej się rozwijać w tej dziedzinie i poznać głębsze zakątki akwenów wodnych na świecie 😊.
Co najbardziej podoba Ci się w nurkowaniu?

Najlepszą rzeczą w nurkowaniu jest odkrywanie, poznawanie świata pod wodą, który jest dostępny prawie dla każdego, ale niestety nie każdy z tego korzysta ze względu na brak chęci, przeszkolenia, wiedzy w ogóle o takim sporcie oraz o tym, że jest taka możliwość. Pod wodą człowiek całkowicie się wyłącza, jest cisza (chyba, że ktoś akurat motorówką przepływa :P) i to czyni ten sport wyjątkowy.
Osobiście jestem fanatykiem wraków pod wodą. Zanurzając się w przejrzystych wodach od razu pojawia mi się gigantyczny obiekt (zależy od wielkości wraku), które wywołuje we mnie euforie i który chce od razu obejrzeć, być może nawet wpłynąć do środka i to jest właśnie bardzo emocjonujące. Jeszcze większe emocje wywołuje trafienie na wrak w wodach o gorszej widoczności, gdzie nurek płynie jakiś czas po czym zaczyna mu się wyłaniać wielka czarna plama, która okazuje się np. statkiem. I jak tu tego nie kochać?! 😉

Dlaczego polecasz CNP?

„Nurkowie to ludzie, którzy są najbardziej zadowoleni i uśmiechnięci na świecie”. Takich ludzi można właśnie spotkać w CNP. Osoby uśmiechnięte, szczere, wyrozumiałe, które zawsze posłużą radą i pomocą, na których zawsze można liczyć. Co najważniejsze dysponują ogromną wiedzą, którą potrafią przekazać!!
Ludzie, którzy są w CNP już od samego wejścia biją pozytywną energią i życzliwością 🙂

 

                                                                         

Facebookmail