nurkowanie z partnerem

 

 

Oferujemy możliwość szkolenia

aż 28 specjalizacji w systemie PADI!

Nurkowanie rekreacyjne to bardzo szeroka dziedzina, która zawiera w sobie wiele specjalistycznych typów nurkowania. Dlatego posiadając podstawowe uprawnienia nurkowe możemy kontynuować nasz rozwój i zbierać doświadczenia uczestnicząc w specjalistycznych nurkowaniach oraz kursach. Kursy specjalistyczne mają bardzo wąsko określony cel, który zgłębiamy i osiągamy poprzez uczestnictwo w szkoleniu. Nie musisz czytać masy książek i siedzieć tydzień na nurkowych forach internetowych. Zaufaj instruktorowi, który ma uprawnienia w danej specjalizacji, gdyż wynikają one z wiedzy i doświadczenia. Zdobywaj nowe doświadczenia pod okiem fachowca, który dokładnie Ci powie, co jest ważne z zakresu teorii, zadba o Twoje bezpieczeństwo pod wodą, pokaże Tobie techniki nurkowe mające zastosowanie względem danego specjalistycznego nurkowania.

1. CAVERN DIVER
Kawerny

W trakcie szkolenia kursant zostaje zapoznany z metodami poręczowania, poruszania się pod wodą w ciemnej masce oraz uczy się pewnych zasad poruszania się w zamkniętej przestrzeni

Zabawa?

Nurkowanie w bardziej wymagających miejscach pozwoli zaspokoić Twoją ciekawość i odpowiedzieć na pytanie "Ciekawe, co tam jest?" Najlepsze w nurkowaniu górskim jest to, że możesz odkrywać miejsca, których wielu ludzi jeszcze nie widziało.

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, jaki efekt wywołuje ciśnienie w wysokościach i jak odpowiednio dostosować swój plan nurkowania. Używając rekreacyjnego planera nurkowania PADI RDP, elektronicznego planera PADI eRDPml, lub komputera nurkowego, nauczysz się jak planować i wykonywać nurkowanie na dużych wysokościach. Poznasz:

 • Planowanie nurkowania na wysokościach, organizację, procedury, techniki, problemy i zagrożenia
 • Procedury dla rekreacyjnego planera nurkowanie PADI RDP podczas nurkowania na wysokościach
 • Przystanki bezpieczeństwa i procedury awaryjnej dekompresji podczas nurkowania górskiego

Twoja następna przygoda:

Podczas nurkowania wysoko w górach jest duża szansa na to, że może Ci się przydać specjalizacja nurkowania w suchych skafandrach i pod lodem.

Min. wiek: 18 l.
Zalecana ilość godz.: 24
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 4 nurkowania na wodzie otwartej
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. kawernowej 
Wstępne certyfikaty: Advanced Open Water Diver
                             

2. ICE DIVER
Pod lodem

Poznaj unikalny podwodny świat, jaki możesz odnaleźć tylko pod lodem. Możesz być jednym z niewielu, którzy nurkowali pod stałą powłoką lodową. Szkolenie obejmuje wykład oraz trzy nurkowania szkoleniowe pod lodem!

Zabawa?

Poznaj unikalny podwodny świat, jaki możesz odnaleźć tylko pod lodem. Możesz być jednym z niewielu, którzy nurkowali pod stałą powłoką lodową. Poza tym wyobraź sobie minę Twojego potencjalnego Divemastera podczas wyjazdu na przykład do Egiptu, kiedy pokażesz mu swój certyfikat PADI Ice Diver. Będziesz miał okazje zabawy z pęcherzykami powietrza, które wydychasz na spodzie lodu lub chodzić w niepowtarzalny sposób do góry nogami.

Czego się nauczysz?

Wykonasz minimum trzy nurkowania podlodowe. Nauczysz się kontrolować pływalność, nawigować, utrzymywać kontakt z prowadzącym nurkowanie oraz komunikować poprzez linę z grupą powierzchniową.

 • Planować i organizować nurkowanie podlodowe
 • Przyczyny i możliwości nurkowania pod lodem
 • Rozwiązania sprzętowe
 • Wybór miejsca do nurkowania, przygotowanie i wykucie przerębla
 • Praktyczne procedury i techniki rozwiązywania problemów i zagrożeń związanych z nurkowaniem podlodowym
 • Wykorzystanie specjalnego sprzętu do nurkowania pod lodem, lin bezpieczeństwa, sygnałów, komunikacji oraz mocowania lin zabezpieczających
 • Jak radzić sobie z problemami związanymi ze sprzętem
 • Wpływ zimna oraz procedury awaryjne i bezpiecznego nurkowania

Twoja następna przygoda:

Chociaż niektórzy nurkowie wchodzą pod lód w piankach, prawdopodobnie przekonasz się, że bardziej komfortowo byłoby w suchym skafandrze. Specjalizacja PADI Nurkowanie w Suchym Skafandrze pomoże Ci zapoznać się z niuansami nurkowania w suchaczu. Podczas szlifowania swoich umiejętności poprzez specjalizacje, powinieneś zapoznać się z kursem PADI Rescue Diver - Nurek Ratownik, który zbliży Cie do uzyskania certyfikatu PADI Master Scuba Diver - Nurek Mistrz.

Min. wiek: 18
Zalecana ilość godz.: 24
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 3 nurkowania na wodach otwartych 
Współczynnik: 2:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. podlodowej
Wstępne certyfikaty: Advanced Open Water Diver

3. SIDEMOUNT DIVER
Sidemount

poznaj inną konfigurację sprzętową i odkryj nowe możliwości w nurkowaniu. Konfiguracja boczna pozwala przechodzić przez ciasne przestrzenie pod wodą i daję ogromną swobodę oraz bezpieczeństwo pod wodą.

Odkryj całkowicie nowy i inny sposób konfiguracji Twoich butli podczas specjalizacji PADI Konfiguracja Boczna - Sidemount. Konfiguracja Boczna oferuje:

 • alternatywny sposób poruszania się pod wodą
 • łatwiejsze przenoszenie sprzętu na powierzchni
 • odciąża dolny odcinek pleców
 • umożliwia monitorowanie całego sprzętu, ponieważ masz go przed sobą
 • zwiększa ilość gazu na dłuższe nurkowania

Ponieważ jesteś w stanie przenieść swoje butle z pleców na boki, od razu odciąża to Twoje plecy i daje większą możliwość poruszania się pozwalającą cieszyć się z nurkowania. Dodatkowo, nie musisz iść do miejsca nurkowania z butlami na plecach. Możesz wejść do wody, dopiero tam je przypiąć i ruszać!

Min. wiek: 15
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 3 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktror spec. sidemount
Wstępne certyfikaty: Open Water Diver

4. REBREATHER SCR

Jeśli interesują Cie nowinki w nurkowaniu, to powinieneś wybrać specjalizację PADI Semiclosed Rebreather. Główną cechą tego "reba" jest zredukowana ilość bąbelków i cisza jaką oferuje, która pozwala zbliżyć się Tobie do nieśmiałego podwodnego życia.

Zabawa?

Główną cechą tego "reba" jest zredukowana ilość bąbelków i cisza jaką oferuje, która pozwala zbliżyć się Tobie do nieśmiałego podwodnego życia.

Czego się nauczysz?

Podczas specjalizacji PADI Rebrider SCR poznasz specjalne procedury dla nurkowania na obiegu półzamkniętym. Obejmuje to specjalne planowanie, organizację, procedury i potencjalne zagrożenia, z których wiele różni się od tradycyjnego nurkowania na obiegach otwartych. Ta różnica skupia się przede wszystkim na funkcjach, akcesoriach, konserwacji i właściwego stosowania rebriderów o obiegu półzamkniętym. Podczas szkolenia wykonasz jedno nurkowanie w basenie i jedno na wodize otwartej poznając:

 • Zalety i wady Rebreathera
 • Montaż, demontaż i konserwacja
 • Planowanie nurkowania i procedury w sytuacjach awaryjnych podczas nurkowania na obiegu półzamkniętym

Twoja następna przygoda:

Podczas nurkowania na rebriderze będziesz bliżej podwodnej przyrody niż kiedykolwiek i z pewnością przyda Ci się aparat do robienia zdjęć by utrwalić to co zobaczysz. Specjalizacja PADI Fotografia cyfrowa zapewni wskazówki, które pozwolą Ci wrócić do domu z kilkoma rewelacyjnymi zdjęciami.

Min. wiek: 15
Zalecana ilość godz.: 24
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 3 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 6:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. rebridery o obiegu zamkniętym 
Wstępne certyfikaty: Advanced Open Water Diver + Enriched Air Diver

5. SELF RELIANT DIVER
Nurek Samowystarczalny

Naucz się jak planować takie nurkowanie, jak zarządzać zużyciem gazu, dodatkowym sprzętem i poznaj umiejętności, które pomogą Tobie poradzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach. Jeśli chcesz nurkować samemu z konieczności lub wyboru, chcesz zwiększyć swoje umiejętności i poczucie bezpieczeństwa lub poznać przedsmak nurkowania technicznego, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

W ramach kursu Self Reliant Diver wykonuje się 3 nurkowania na wodach otwartych.
Po zakończeniu zajęć i nurkowań nurek otrzymuje certyfikat SRD.

Min. wiek: 18
Zalecana ilość godz.: 24
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 3 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. Samowystarczalny nurek
Wstępne certyfikaty: Advanced Open Water Diver

6. FULL FACE MASK
Maska pełnotwarzowa

Nurkuj w dość niekonwencjonalny sposób przy pomocy maski pełnotwarzowej. Dostrzegaj więcej dzięki lepszemu polu widzenia, oddychaj w naturalny sposób przez nos i zapewnij lepszą termikę twarzy odizolowując ją od kontaktu z wodą.

Zabawa?

Nurkuj w dość niekonwencjonalny sposób przy pomocy maski pełnotwarzowej. Dostrzegaj więcej dzięki lepszemu polu widzenia, oddychaj w naturalny sposób przez nos i zapewnij lepszą termikę twarzy odizolowując ją od kontaktu z wodą.

Czego się nauczysz?

 • Jak przygotować maskę do nurkowania
 • Konserwować i przechowywać maskę
 • Jak radzić sobie z problemami pod wodą (zalanie maski)
 • Techniki wejścia, wyjścia z wody, zanurzenia, wynurzenia

Twoja następna przygoda:

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie kontynuacja Twojej przygody z maską pełnotwarzową i poznanie zasad związanych z radiową komunikacją pod wodą. Dysponując taką maską i specjalnym odbiornikiem, będziesz mógł rozmawiać pod wodą z Twoim partnerem, który również będzie dysponował takim sprzętem.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 15 
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 1 nurk. na wodach basenopodob. 2 nurk. na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. Maska pełnotwarzowa
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

7. FFMUC
Komunikacja podwodna

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że nie dogadałeś się ze swoim partnerem za pomocą gestów, albo nie potrafiłeś wyrazić się zrozumiale pod wodą? Teraz to nie problem. Dzięki masce pełnotwarzowej wyposażonej w zestaw radiowy możesz bez problemu komunikować się ze swoim partnerem na zasadzie walky-talky.

Zabawa?

Możesz komunikować się z partnerem lub grupą nurków posiadających odpowiednie maski pełnotwarzowe, a nawet ekipą na powierzchni wyposażoną w zestaw radiowy. Nawet jeśli się zgubicie, nie tracisz kontaktu z partnerem dzięki komunikacji radiowej.

Czego się nauczysz?

 • Podstawy podwodnej komunikacji
 • Jak skutecznie używać zestawów radiowych
 • Problemy, szanse i zagrożenia związane z komunikacją radiową pod wodą
8. OXYGEN PROVIDER
Pierwsza Pomoc tlenowa

Szkolenie pokazuje jak korzystać z różnych zestawów tlenowych i jak efektywnie pomagać podczas wypadków nurkowych.

Zabawa?

Lżej się oddycha wiedząc, że umiesz rozpoznać przypadłości leczone za pomocą tlenu. Będąc najlepszym towarzyszem jesteś najlepiej przygotowany, zwłaszcza kiedy to konieczne.

Czego się nauczysz?

 • Rozpoznawać nurkowe choroby i urazy leczone za pomocą tlenu
 • Prawidłowo przygotować zestaw tlenowy
 • Podawać tlen

Podczas tego kursu sprzęt do nurkowania nie jest potrzebny.

Materiały szkoleniowe

Podręcznik PADI Emergency Oxygen Provider jest niezbędnym składnikiem programu szkoleniowego specjalizacji PADI Pomoc Tlenowa. Przed zajęciami poznasz krok po kroku wyjaśnienia, kiedy i jak podawać tlen. Poznasz również wszystkie aspekty bezpieczeństwa oraz jak zmontować i rozmontować zestaw tlenowy.

W celu uzyskania materiałów szkoleniowych i potrzebnego sprzętu skontaktuj się z Naszym centrum.

 

Min. wiek: -
Zalecana ilość godz.: 3
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: -
Współczynnik: -
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. Pierwsza pomoc tlenowa
Wstępne certyfikaty: -

9. EQUIPMENT
Sprzętowiec

Jako PADI Specjalista Sprzętowy jesteś przygotowany do konserwacji i dostosowania podstawowego sprzętu do nurkowania, który napotkasz na co dzień. Ponad to dowiesz się interesujących rzeczy na temat tego jak Twój sprzęt działa, jak go naprawić, oraz innych dodatkowych informacji, które pomogą Ci dokonać wyboru podczas inwestycji w sprzęt.

Zabawa?

Im więcej wiesz na temat sprzętu do nurkowania, tym bardziej:

 • Komfortowo się z tym czujesz
 • Jest on wydajny
 • Możesz o niego dbać

Czego się nauczysz?

 • Przegląd teorii, zasad i funkcjonowania sprzętu do nurkowania
 •  Poznasz rutynową i zalecaną opiekę nad sprzętem, jego konserwacje i przechowywanie
 • Jak poradzić sobie z powszechnymi problemami ze sprzętem oraz profesjonalną procedurę konserwacji (może obejmować demonstrację procedur naprawczych)
 • Proste wskazówki dla wygodnego dopasowania sprzętu i wprowadzenie do nowego wyposażenia (może obejmować opcjonalne nurkowanie w wodzie basenopodobnej w celu zapoznania się z nieznanym dotąd sprzętem)

Twoja następna przygoda:

Specjalizacja PADI Sprzętowiec to nie jest kurs dotyczący naprawy sprzętu, ale stanowi fundament gdybyś chciał zajmować się profesjonalną naprawą sprzętu do nurkowania.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 6
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: -
Współczynnik: -
Min. stopień instruktorski:  Instruktor spec. sprzętowej 
Wstępne certyfikaty: PADI Scuba Diver/Junior Scuba Diver

10. ENRICHED AIR DIVER
Nurek Nitroksowy

Kurs PADI Nitrox, czyli nurkowanie na mieszance gazu wzbogaconego o tlen, jest najczęściej popularną specjalizacją i łatwo zauważyć dlaczego. Nurkowanie na Nitroxie pozwala Ci wydłużyć Twój czas bezprzystankowy. To znaczy, że więcej czasu spędzasz pod wodą, zwłaszcza podczas nurkowań powtórzeniowych.

Zabawa?

Możesz zostać pod wodą dłużej i wrócić do niej wcześniej. Nic więc dziwnego, że wielu nurków wybiera tą właśnie specjalizację jako pierwszą.

Czego się nauczysz?

 • Technik uzyskania dłuższego czasu dennego z wykorzystaniem Nitroxu.
 • Rozwiązań sprzętowych używanych przy nurkowaniu na wzbogaconych mieszankach gazowych.
 • Działania tlenu na organizm, jak sprawdzić co się znajduje w butli i jak ustawić komputer nurkowy.

Twoja następna przygoda:

Nurkowanie na Nitroxie niesie za sobą wiele korzyści podczas każdego nurkowania, a szczególnie dobrze współgra z takimi specjalizacjami jak:

 • PADI Nurkowanie Wrakowe - popularne wraki znajdują się głębiej, więc nurkowanie na Nitroxie maksymalizuje Twój czas na przeszukiwanie wraku.
 • PADI Nurkowanie Głębokie - im głębiej nurkujesz, tym krótszy Twój czas bezdekompresyjny, ale Nitrox wydłuża go, przez co dłużej pozostajesz na danej głębokości
 • PADI Fotografia Cyfrowa - fotografowie zwykle lubią wykonywać kilka nurkowań, aby wykonać więcej ciekawych zdjęć. Nitrox zmniejsza ilość zalegającego azotu pozwalając wydłużyć nurkowania powtórzeniowe.
 • PADI Nurek Mistrz - specjalizacja PADI Nitrox liczy się na konto PADI Nurek Mistrz, czyli najwyższym stopniu w nurkowaniu rekreacyjnym.

Min. wiek:  12
Zalecana ilość godz.: 18 
Min. ilość nurk. na wod. otwartych:  2 nurkowania na wodach otwartych 
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. nitroksowej
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

11. WRECK DIVER
Wrakowe

Nieważne, czy okręt został zatopiony celowo, aby utworzyć sztuczną rafę, lub w wyniku zdarzeń losowych, wraki stanowią fascynujące okno do przeszłości. Wielu nurków nie może opszeć się wrakom statków, samolotów czy samochodów, ponieważ ich eksploracja jest intrygująca i ekscytująca i zwykle tętni w nich życie podwodne. Dzięki specjalizacji PADI Nurkowanie Wrakowe poznasz tajniki odpowiedzialnego nurkowania na wrakach.

Zabawa?

Najlepszą częścią specjalizacji PADI Nurkowanie Wrakowe jest odwiedzanie tych wraków, odkrywanie ich tajemnic, oraz zdobywanie wiedzy i doświadczenia pozwalające zobaczyć rzeczy, które inni mogą przeoczyć. Czasami tylko wyszkolone i doświadczone oko potrafi dostrzec, że mały otwór lub otwarte drzwi prawdopodobnie spowodowały zatonięcie okrętu. 

Czego się nauczysz?

 • Technik nurkowania na wrakach i jak uniknąć potencjalnych zagrożeń
 • Jak badać tło ulubionych wraków
 • Ustawienia sprzętu do nurkowań na wrakach
 • Zagadnienia i techniki dotyczące postępowania przy nienaruszonych wrakach
 • Doświadczenie w planowaniu, organizacji poprzez wykonanie czterech nurkowań wrakowych pod okiem Instruktora PADI

Twoja następna przygoda:

Wiele wraków znajduje się w głębszej wodzie, dlatego specjalizacja PADI Nurkowanie Wrakowe idealnie współgra ze specjalizacją PADI Nurkowanie Głębokie. Czasem możesz wykonać obie specjalizacje równocześnie. Inny kurs, który warto wziąć pod rozwagę jest specjalizacja PADI Nitrox jako punkt na drodze do uzyskania certyfikatu PADI Master Scuba Diver - Nurek Mistrz.

Min. wiek: 15
Zalecana ilość godz.: 24
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 4 nurkowania na wodach otwartych 
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. wrakowej 
Wstępne certyfikaty: Adventure Diver

12. SEARCH & RECOVERY
Poszukiwanie i wydobywanie

Czy kiedykolwiek upuściłeś coś do wody? Szukasz zagubionych "skarbów"? Specjalizacja PADI Poszukiwanie i Wydobywanie nauczy Cię skutecznych sposobów odnajdywania przedmiotów pod wodą i wydobywania ich na powierzchnię. Małe, duże czy po prostu niewygodne, istnieje sposób by je wyciągnąć.

Zabawa?

Znajdź zagubione przedmioty i wydobądź je na powierzchnie. Fajnie jest użyć worek wypornościowy. Nie tylko ta umiejętność dostarcza dużo frajdy, ale jest też bardzo praktyczna i użyteczna, ponieważ zdarza się zgubić coś we wodzie. Jako nurek-poszukiwacz nauczysz się jak odnaleźć i wydobyć przedmioty z dna.

Czego się nauczysz?

 • Planowanie, organizacja, procedury, techniki i jak radzić sobie z potencjalnymi problemami podczas poszukiwania i wydobywania
 • Jak lokalizować duże i małe obiekty za pomocą wzorów nawigacyjnych do poszukiwań
 • Jak wykorzystać worek wypornościowy oraz inne metody wydobywania
 • Poszukiwania przy ograniczonej widoczności

Twoja następna przygoda:

Aby odnaleźć zaginione przedmioty często potrzebna jest nawigacja do konkretnego miejsca, specjalizacja PADI Podwodna Nawigacja pomoże Ci perfekcyjnie rozwinąć tę umiejętność.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 24
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 4 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. poszukiwanie  & wydobywanie 
Wstępne certyfikaty: (Junior) Advanced Open Water Diver

13. DEEP DIVER
Głębokie

Po pierwszych Twoich nurkowaniach, wkrótce będziesz chciał odkryć większe głębiny. Jest coś ekscytującego i tajemniczego w głębokości, która uatrakcyjnia nurkowania. Najlepszą częścią tego kursu jest szansa na zbadanie głębin. To coś fascynującego.

Zabawa?

Najlepszą częścią tego kursu jest szansa na zbadanie głębin. To coś fascynującego.

Czego się nauczysz?

 • Technik nurkowania na głębokościach od 18 - 40m
 • Rozwiązania sprzętowe do nurkowań głębokich
 • Doświadczenia w planowaniu, organizacji i wykonaniu co najmniej czterech głębokich nurkowań pod okiem Instruktora PADI

Twoja następna przygoda:

Wiele wraków znajduje się zwykle znacznie głębiej. Dlatego specjalizacja PADI Nurkowanie Głębokie naturalnie współgra ze specjalizacją PADI Nurkowanie Wrakowe. Czasami możesz wykonać obie specjalizacje równocześnie.

Innym szkoleniem, które można wziąć pod rozwagę jest PADI Nitrox, który przybliży Cię do stopnia PADI Master Scuba Diver - Nurek Mistrz.

Min. wiek: 15
Zalecana ilość godz.: 24
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 4 nurkowania na wodach otwartych 
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. głębokiej 
Wstępne certyfikaty: Adventure Diver

14. UNDERWATER NAVIGATION
Podwodna nawigacja

Znalezienie odpowiedniej drogi nie jest kwestią szczęścia. Wszyscy dobrze się bawią oglądając rafę lub penetrując wraki, ale zawsze kiedyś trzeba wrócić. I wtedy zwracają się do Ciebie, bo jako podwodny nawigator PADI znasz drogę powrotną na łódź lub do brzegu

Zabawa?

Znalezienie odpowiedniej drogi nie jest kwestią szczęścia. Wszyscy dobrze się bawią oglądając rafę lub penetrując wraki, ale zawsze kiedyś trzeba wrócić. I wtedy zwracają się do Ciebie, bo jako podwodny nawigator PADI znasz drogę powrotną na łódź lub do brzegu.

Czego się nauczysz?

Podwodna nawigacja może okazać się wyzwaniem, ale podczas kursu specjalizacji PADI Podwodna Nawigacja opanujesz to wyzwanie. Poznasz narzędzia służące nawigacji, w tym nawigacji za pomocą naturalnych wskazówek i kompasu.

 • Wzory nawigacyjne
 • Naturalna nawigacja (bez kompasu)
 • Nawigacja za pomocą kompasu
 • Jak oznaczyć pozycję lub zanurzony obiekt z powierzchni
 • Tworzenie podwodnej mapy
 • Zmiana miejsca do nurkowania
 • Jak oszacować dystans pod wodą

Twoja następna przygoda:

Podwodna nawigacja jest bardzo ważną umiejętnością niezależnie od typu nurkowania jakie, wykonujesz. Przydatne jest zwłaszcza podczas nurkowań nocnychwrakowych lub jeśli poszukujesz i wydobywasz zgubione przedmioty.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 3 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. podwodna nawigacja
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

15. ALTITUDE DIVER
Górskie

Za każdym razem, gdy nurkujesz na wysokości od 300 do 3000 metrów nad poziomem morza, odbywasz nurkowanie górskie. Jeśli chcesz odkryć tajemniczy świat górskiego jeziora, specjalizacja PADI Nurkowanie Górskie jest dla Ciebie.

Zabawa?

Nurkowanie w bardziej wymagających miejscach pozwoli zaspokoić Twoją ciekawość i odpowiedzieć na pytanie "Ciekawe, co tam jest?" Najlepsze w nurkowaniu górskim jest to, że możesz odkrywać miejsca, których wielu ludzi jeszcze nie widziało.

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, jaki efekt wywołuje ciśnienie w wysokościach i jak odpowiednio dostosować swój plan nurkowania. Używając rekreacyjnego planera nurkowania PADI RDP, elektronicznego planera PADI eRDPml, lub komputera nurkowego, nauczysz się jak planować i wykonywać nurkowanie na dużych wysokościach. Poznasz:

 • Planowanie nurkowania na wysokościach, organizację, procedury, techniki, problemy i zagrożenia
 • Procedury dla rekreacyjnego planera nurkowanie PADI RDP podczas nurkowania na wysokościach
 • Przystanki bezpieczeństwa i procedury awaryjnej dekompresji podczas nurkowania górskiego

Twoja następna przygoda:

Podczas nurkowania wysoko w górach jest duża szansa na to, że może Ci się przydać specjalizacja nurkowania w suchych skafandrach i pod lodem.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.:  12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: instruktor spec. górskiej  
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

16. BOAT DIVER
Z łodzi

Nigdy nie nurkowałeś z łodzi lub zalogowałeś już dziesiątki takich nurkowań? Ze specjalizacji PADI Nurkowanie z Łodzi może skorzystać prawie każdy nurek, ponieważ na różnych łodziach w różnych zakątkach świata nurkuje się nieco inaczej.

Nurkowanie z łodzi jest fajne, zwłaszcza, jeśli spojrzy się z perspektywy poruszania się na niej. Dobrze jest wiedzieć, co i jak należy robić.

Czego się nauczysz?

Poznasz wskazówki i sposoby do:

 • Nurkowania z małych pontonów i gigantycznych jachtów
  • Czym się różnią w różnych miejscach
  • Odbędziesz szkolenie i zdobędziesz doświadczenie z nurkowania z łodzi w Twojej okolicy
 • Bezpiecznego wejścia i wyjścia z wody
  • Czasami lepiej jest oddać sprzęt załodze, a następnie wspiąć się na łódź
  • Czasami zdejmujesz po prostu płetwy i balast i wspinasz się po drabince
 • Odpowiedniego rozmieszczenia sprzętu
 • Użycia liny powierzchniowej do rozpoczęcia lub zakończenia nurkowania
 • Zlokalizowania podstawowego wyposażenia dotyczącego bezpieczeństwa łodzi.

Twoja następna przygoda:

Możesz wykonać wiele typów nurkowań z łodzi. Każdy certyfikowany nurek może ukończyć specjalizację PADI Nurkowanie z Łodzi, który przybliży Cię do uzyskania stopnia Master Scuda Diver - Nurek Mistrz.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. nurk. z łodzi
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

17. UNDERWATER NATURALIST
Podwodny przyrodnik

Podwodny przyrodnik to ktoś, kto potrafi docenić piękno podwodnego świata i chce się dowiedzieć jak najwięcej na temat ekosystemu.

Zabawa?

Naucz się, dlaczego niektóre stworzenia zachowują się w taki sposób i jaka jest ich rola w ekosystemie.

Czego się nauczysz?

 • Podstawowe grupy podwodnych organizmów, ich oddziaływań oraz praktycznych informacji rozwiewających negatywne mity na ich temat
 • Rola wodnych roślin, łańcuchów pokarmowych i wpływu drapieżników
 • Odpowiedzialna współpraca z podwodnym życiem
 • Spojrzenie podwodnego przyrodnika na organizmy i ich wpływ na środowisko

Opanujesz te informacje w praktyce podczas dwóch nurkowań na wodach otwartych.

Jeśli chciałbyś zostać podwodnym konserwatorem lub zająć się dokumentacją tego, co spotkałeś pod wodą, może zainteresują Cię następujące specjalizacje:

 • PADI AWARE Identyfikacja ryb
 • PADI Doskonała Pływalność
 • PADI Fotografia Cyfrowa
 • PADI Video

STANDARDY

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania w wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. podwodny przyrodnik
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

18. DSMB
Strzelanie bojki

Podczas szkolenia nauczysz się strzelać boję z różnych głębokości na 6 różnych sposobów, używać różnego rodzaju kołowrotków i szpulek. W tej chwili każdy nurek, już nawet na OWD uczy się strzelania bojki, gdyż umiejętność ta przydaje się nawet na spokojnych wodach czy jeziorze, by oznaczyć swoje miejsce nurkowania.

W ramach kursu DSMB wykonuje się 2 nurkowania na wodach otwartych.
Po zakończeniu zajęć i nurkowań nurek otrzymuje certyfikat w zakresie wystrzeliwania bojki.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych 
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. DSMB 
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

19. DIGITAL UNDERWATER PHOTOGRAPHY DIVER
Cyfrowa fotografia

Fotografia cyfrowa i filmowanie jest jedną z najbardziej popularnych specjalizacji nurkowych, a wzrost cyfrowej fotografii spowodował, że robienie zdjęć pod wodą jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek. Podczas tego kursu szybko opanujesz współczesny aparat cyfrowy, nieważne czy używasz prostego do robienia amatorskich zdjęć, czy lustrzankę jak profesjonaliści. 

Zabawa?

To świetny sposób, by raz jeszcze przeżyć przygody, które napotkałeś. Dodatkowo, możesz tymi zdjęciami podzielić się z rodziną i przyjaciółmi.

Czego się nauczysz?

 • Jaki aparat wybrać, by spełnić Twoje oczekiwania
 • Metod uzyskiwania rewelacyjnych ujęć
 • Trzech podstawowych zasad fotografii podwodnej

Twoja następna przygoda:

Dwie doskonałe specjalizacje, które idą w parze z podwodną fotografią to PADI Nitrox i PADI Nurkowanie w Suchych Skafandrach, jako kolejne kroki na Twojej drodze do uzyskania stopnie PADI Master Scuba Diver - Nurek Mistrz. Specjalizacja PADI Nitrox pozwoli wydłużyć Twój czas pobytu pod wodą, więc będziesz miał więcej czasu by zrobić zdjęcia. W chłodniejszych warunkach suchy skafander pozwoli Tobie nurkować w bardziej komfortowych warunkach i wykonasz więcej nurkowań. Możesz wziąć pod rozwagę specjalizację PADI Doskonała Pływalność, który da Tobie pomocne wskazówki w celu optymalizacji Twojego balastu i umiejętności, więc będziesz w lepszej pozycji, by uchwycić perfekcyjne ujęcie.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. podowodna fotografia 
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

20. AWARE
Program ochrony środowiska AWARE

Celem Kursu Specjalistycznego Project AWARE Specjalist jest zapoznanie nurków oraz osoby nienurkujące z trudną sytuacją w jakiej znalazło środowisko wodne naszej planety oraz co możemy zrobić, aby pomóc w jego ochronie.

W ramach kursu AWARE wykonuje się 1 nurkowanie na wodach otwartych.
Po zakończeniu zajęć i nurkowań nurek otrzymuje certyfikat w zakresie nurkowania przeciwko zanieczyszczeniom.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 1 nurkowanie na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. autorskiej AWARE- Dice Against Debris
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open water Diver

21. DPV DIVER
Skuter podwodny

Skuter oferuje emocjonujący sposób zwiedzania sporego podwodnego terytorium w krótkim czasie. Skuter prowadzi Cię pod wodą bez użycia płetw. Czy wykonujesz nurkowanie z brzegu, czy z łodzi, skuter jest świetnym sposobem, by zobaczyć więcej w rewelacyjny sposób.

Zabawa:

Zabawa? Skutery podwodne to zabawa sama w sobie. Są w dechę!

Czego się nauczysz?

 • Planowanie, organizacja, procedury, techniki, problemy i zagrożenia dla nurkowania ze skuterem
 • Rozważania sprzętowe
 • Etykieta nurka i unikania krzywdzenia kruchego podwodnego życia

Twoja następna przygoda

Skuter może się przydać podczas nurkowania wrakowego, ponieważ pozwoli Ci zwiedzić znacznie więcej przy mniejszym zużyciu powietrza. Możesz rozważyć specjalizację PADI Nurkowanie Wrakowe podczas swojej dalszej pracy nad uzyskaniem stopnia Master Scuba Diver - Nurek Mistrz.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. nurk. ze skuterem
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

22. DRIFT DIVER
W prądzie

Specjalizacja PADI Nurkowanie w Prądzie wprowadza do najfajniejszej jazdy, którą kiedykolwiek doświadczysz, niczym na magicznym dywanie. Ten kurs pokazuje, jak cieszyć się z nurkowania w rzekach i oceanach poprzez "pójście nurtem", pozostanie z partnerem nurkowym w kontakcie, komunikowanie się z łodzią i wiedzieć cały czas gdzie się znajdujesz.

Zabawa:

Nurkowanie w prądzie jest relaksacyjne i wykonywane bez wysiłku. Po prostu przesuwasz się i cieszysz się z podwodnego lotu, a reszta działa za Ciebie.

Czego się nauczysz?

 • Planowania, organizacji, procedur, technik, problemów i zagrożeń związanych z nurkowaniem w prądzie
 • Wprowadzenie do sprzętu potrzebnego do nurkowanie w prądzie - pływaki, liny, bojki
 • Kontrola pływalności, nawigacja i komunikacja podczas nurkowania w prądzie
 • Wybór miejsca i przegląd prądów morskich - przyczyny i skutki
 • Techniki bliskiego kontaktu z partnerem lub grupą

Twoja następna przygoda:

Specjalizacja PADI Skuter wprowadzi Cię w świat podwodnych skuterów, które mogą się przydać podczas nurkowania w prądzie.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych 
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. nurk. w prądzie
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

23. MULTILEVEL DIVER
Wielopoziomowe

Jeśli interesuje Cię wiedza dotycząca planowania nurkowania, używania tabel, komputerów czy też modele dekompresyjne - znalazłeś idealne szkolenie.

Zabawa?

To jest świetny sposób, aby poznać, jak należy wykonać nurkowanie wielopoziomowe, nawet gdy zapomnisz zabrać ze sobą komputera nurkowego.

Czego się nauczysz?

Dowiesz się co to jest nurkowanie wielopoziomowe i dlaczego chcesz w ten sposób planować swoje nurkowania. Poznasz kilka typów kalkulatorów do mierzenia nurkowania wielopoziomowego (w tym komputery nurkowe), jak również nauczysz się planować nurkowanie wielopoziomowe, organizować, poznasz procedury, techniki i potencjalne problemy. Zaplanujesz profil nurkowania wielopoziomowego i przeprowadzisz je ze swoim Instruktorem PADI.

 • Planować i wykonywać nurkowanie wielopoziomowe (różne głębokości podczas tego samego nurkowania)
 • Wspierać się komputerem nurkowym podczas planowania nurkowania wielopoziomowego
 • Maksymalizować swój czas bezdekompresyjny

Twoja następna przygoda:

Nurkowanie wielopoziomowe jest często wykorzystywane podczas nurkowania głębokiego lub wrakowego. Nurkowanie wielopoziomowe połączone z nurkowaniem na Nitroxie zapewnia najdłuższy możliwy czas bezdekompresyjny.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. nurk. wielopoziomowe
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

24. PPB DIVER
Doskonała pływalność

Co to jest neutralna pływalność? Nurkowie chcą być neutralnie pływalni, ponieważ ani nie toną ani nie utrzymują się na powierzchni. Wydaje się to być trudne, ale nurkowie, którzy opanowali tą sztukę do perfekcji wyróżniają się. Widziałeś ich pod wodą. Oni szybują bez wysiłku zużywając mniej powietrza i zanurzają się, wynurzają lub wiszą tak jak chcą. Współdziałają z podwodnym życiem delikatnie i wywierają minimalny efekt na ich otoczenie. Specjalizacja PADI Doskonała Pływalność precyzuje podstawowe umiejętności wyniesione z kursu PADI Open Water Diver i podnosi je na wyższy poziom.

Zabawa?

Rozwiniesz do perfekcji umiejętności, które wydają Ci się nie możliwe do osiągnięcia.

Czego się nauczysz?

 • Jak wytrymować sprzęt, aby uzyskać perfekcyjną pływalność pod wodą
 • Niuanse w doborze balastu tak, by nie być za lekkim, ani za ciężkim
 • Jak gładko poruszać się w wodzie, by zaoszczędzić przy tym powietrze
 • Jak unosić się bez wysiłku w pozycji pionowej i poziome

Twoja następna przygoda:

Częścią kontroli pływalności w mistrzowski sposób jest nauczenie się jak używać kamizelki BCD / jacketu i systemu balastowego, oraz jak poruszać się pod wodą. To sprawia, że specjalizacja PADI Specjalista Sprzętowy idealnie współgra, ponieważ pozwala poznać każdy element sprzętu i jak go dopasować do konkretnych nurkowań.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 5
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania w wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Asystent Instruktora
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

25. NIGHT DIVER
Nocne

Gdy słońce zachodzi, zakładasz swój sprzęt, maska na oczy, regulator w usta, głęboki wdech i... zanurzasz się nocą. Pomimo, że widziałeś to miejsce już wiele razy, tym razem podziwiasz zupełnie nowy, inny świat, który wyłania się w świetle Twojej latarki. Odkryj całkowicie nowe stworzenia wychodzące po zachodzie słońca. Zobacz swoje ulubione miejsca do nurkowania z całkowicie innej perspektywy w nocy.

Zabawa?

Odkryj całkowicie nowe stworzenia wychodzące po zachodzie słońca. Zobacz swoje ulubione miejsca do nurkowania z całkowicie innej perspektywy w nocy.

Czego się nauczysz?

 • Planowanie, organizacja, procedury, techniki i potencjalne problemy podczas nocnego nurkowania
 • Jak kontrolować pływalność w nocy
 • Wejście, wyjście z wody oraz podwodna nawigacja w nocy
 • Poznasz nocne podwodne życie, które się nieco różni

Twoja następna przygoda:

Wprwadź swoją nawigację na zupełnie nowy poziom ze specjalizacją PADI Podwodna Nawigacja.
Zostań mistrzem w utrzymywaniu pływalności dzięki specjalizacji PADI Doskonała Pływalność.
Rozpoznaj, co to za zwierzaki podczas nocnego nurkowania ze specjalizacją PADI Identyfikacja Ryb.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych:  3 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. nocnej
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

26. DRY SUIT DIVER
Suchy skafander

Chcesz by nurkowanie było ciepłe i przyjemne? Nurkuj sucho! Suchy skafander pozwoli Tobie nurkować w bardziej wymagających miejscach i spowoduje, że pomimo zakończenia lata, Twój sezon nurkowy się nie skończy. Kiedy posiadasz odpowiedni sprzęt do nurkowania w zimnej wodzie możesz odkryć uroki nurkowania podczas zimowych miesięcy, kiedy jest lepsza widoczność zwłaszcza w takich miejscach jak jeziora, kamieniołomy, jaskinie. Jako nurek w suchym skafandrze jesteś przygotowany do nurkowania w najlepszych, chłodnych miejscach na świecie, gdzie nurkowanie w suchym skafandrze jest przyjemne nawet podczas cieplejszych miesięcy.

Zabawa?

Suchy skafander pozwoli Tobie nurkować w bardziej wymagających miejscach i spowoduje, że pomimo zakończenia lata, Twój sezon nurkowy się nie skończy. Kiedy posiadasz odpowiedni sprzęt do nurkowania w zimnej wodzie możesz odkryć uroki nurkowania podczas zimowych miesięcy, kiedy jest lepsza widoczność zwłaszcza w takich miejscach jak jeziora, kamieniołomy, jaskinie. Jako nurek w suchym skafandrze jesteś przygotowany do nurkowania w najlepszych, chłodnych miejscach na świecie, gdzie nurkowanie w suchym skafandrze jest przyjemne nawet podczas cieplejszych miesięcy.

Czego się nauczysz?

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności do bezpiecznego zakładania suchacza, nurkowania w nim, zdejmowania go i przechowywania. Zapoznasz się z różnymi typami suchych skafandrów tak, abyś mógł w pełni świadomie wybrać któryś dla siebie, jeśli zdecydujesz się na zakup. Nauczysz się:

 • Kontrolować pływalność w suchym skafandrze
 • Konserwować, przechowywać i dokonywać podstawowych napraw suchego skafandra
 • Dopasować odpowiednie docieplenie pod suchy skafander (opcjonalnie bielizna, polar lub całkowity ubiór)

Po tym kursie będziesz mistrzem takich umiejętności praktycznych jak:

 • Indywidualne dopasowanie suchego skafandra
 • Kontrole bezpieczeństwa
 • Techniki wejścia
 • Kontrola szczelności
 • Kontrola pływalności
 • Techniki wynurzenia
 • Pivot
 • Hover
 • Awaryjny "fikołek" podczas nagromadzenia się nadmiaru powietrza w nogach
 • Ćwiczenia podczas zacięcia się zaworu dodawczego i upustowego
 • Procedury powierzchniowe - zdjęcie i założenie sprzętu do nurkowania oraz systemu balastowego
 • Techniki wyjścia - zdjęcie suchego skafandra, przechowywanie, konserwacja

Twoja następna przygoda:

Nurkowanie w suchym skafandrze jest przydatne podczas nurkowania w różnych akwenach. Suchy skafander jest niezbędny podczas nurkowania pod lodem oraz czasem podczas nurkowania górskiego.

Wielu nurków technicznych zakłada suchy skafander na niemal każde nurkowanie, ze względu na dłuższy pobyt pod wodą. Nurek przebywający dłużej pod wodą wymaga większej ochrony termicznej. Jeśli nurkowanie techniczne jest czymś co Cię interesuje, sprawdź PADI TEC REC.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. suche skafandry
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

27. FISH IDENTIFICATION DIVER
Identyfikacja ryb

Czy kiedykolwiek podczas nurkowania zadałeś sobie pytanie, "Co to było?" Specjalizacja PADI Project AWARE Identyfikacja Ryb zapewni podstawy identyfikacji ryb tak, abyś następnym razem znał odpowiedź.

Zabawa?

Polubisz nurkowanie jeszcze bardziej, kiedy będziesz wstanie rozpoznać stworzenia, które widzisz. Wartość, jaką uzyskasz po tym kursie to wykorzystanie nowo nabytych umiejętności podczas każdego wakacyjnego nurkowania, ponieważ gdy już raz poznasz główne rodziny ryb i ich cechy, to pomoże Ci rozszyfrować gatunki, które można spotkać na całym świecie.

Na przykład, ryba motyl na Karaibach ma podobny kształt do ryby motyla w Azji Południowo-Wschodniej, ale ich kolory i znaki szczególne mogą się bardzo różnić. Jeśli wiesz, do jakiej rodziny ta ryba należy, to jest o wiele łatwiej odnaleźć lokalną nazwę, lub przynajmniej być w stanie inteligentnie zapytać lokalnego instruktora nurkowania, co widziałeś. To działa lepiej, niż pytanie o "cienką żółtą rybkę, ze śmieszną płetwą ogonową."

Czego się nauczysz?

Podczas dwóch nurkowań zyskujesz doświadczenie w odszukiwaniu i identyfikacji fascynujących ryb, które zobaczysz pod wodą. Dowiesz się:

 • Jak identyfikować cechy lokalnych rodzin i gatunków ryb
 • Techniki i strategie badań ryb
 • Jak planowań nurkowanie, organizację i procedury podczas identyfikacji ryb

Twoja następna przygoda:

Podczas nauki o rybach będziesz również ciekawy jak funkcjonuje środowisko podwodne, do czego dedykowana jest specjalizacja PADI Podwodny Przyrodnik.

Może również chcesz odświeżyć swoje umiejętności fotografii podwodnej, tak by robić zdjęcia i dokumentować gatunki fauny i flory podwodnej, na którą trafisz podczas nurkowania.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. Identyfikacja ryb
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

28. REEF CONSERVATION AWARE DIVER
Konserwacja raf koralowych

Jesli interesuje cię piękno rafy koralowej i co można zrobić, by pomóc jej się odbudować, to przyjdź na szkolenie. Program Specjalizacji AWARE Coral Reef Conservation zaznajomi Cię z rolą, jaką odgrywają rafy koralowe w świecie podwodnym. Poznasz też informacje na temat stanu obecnego raf na świecie oraz dowiesz się jak ochraniać współczesne rafy przed zniszczeniem. 

W ramach kursu Reef Conservation prowadzimy wykłady.
Po zakończeniu zajęć nurek otrzymuje certyfikat AWARE Ochrona raf koralowych.

Min. wiek: -
Zalecana ilość godz.: 4
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: -
Współczynnik: -
Min. stopień instruktorski: Asystent Instruktora
Wstępne certyfikaty: -

29. UNDERWATER VIDEOGRAPHER
Podwodne filmowanie

Prawie każdy aparat na rynku ma możliwość filmowania. Jeśli chciałbyś się nauczyć, w jaki sposób profesjonaliści nie tylko filmują ale także obrabiają swoje filmiki nurkowe, to przyjdź na szkolenie.

Zabawa?

Pokaż swoje podwodne wakacyjne przygody znajomym i rodzinie. Wykorzystaj swoje umiejętności edycji i obróbki, aby podzielić się z całym światem swoimi filmami na YouTube, MySpace, Facebook lub na innych portalach. Wykorzystaj swoje nagrania, by zachęcić jeszcze więcej Twoich znajomych i przyjaciół, aby zostali Twoimi nurkowymi kumplami.

Czego się nauczysz?

Specjalizacja PADI Video pokaże Ci jak tworzyć filmy, które są interesujące, zabawne i warte oglądania w kółko.

 • Wybór, utrzymanie i opieka nad Twoim podwodnym sprzętem video
 • Fundamenty kręcenia filmów takie jak
  • koncentracja
  • ostrość
  • typ ujęć
  • ruch
  • fabuła
  • sekwencja
 • Proces obróbki po nurkowaniu, podczas którego zamienisz swój film w dzieło sztuki.

Podczas trwania kursu poznasz cały proces podstawowej produkcji filmów video.

Twoja następna przygoda:

Częścią tajemnicy, aby uzyskać wspaniały film video jest posiadanie doskonałej pływalności, aby nakręcić akurat to, co Ciebie najbardziej interesuje. Specjalizacja PADI Doskonała Pływalność pomoże Ci uzyskać tą umiejętność

Ponadto, niektóre z porad i umiejętności, które poznałeś podczas specjalizacji video pomogą Ci podczas robienia podwodnych zdjęć. Sprawdź specjalizację PADI Fotografia cyfrowa.

Min. wiek: 10
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 3 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1+
Min. stopień instruktorski: Instruktor spec. podwodne filmowanie
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

30. SHARK CONSERVATION AWARE DIVER
Ochrona rekinów

Program Specjalizacji zaznajomi Cię z rolą, jaką odgrywają rekiny na rafie koralowej w świecie podwodnym. Poznasz też informacje na temat stanu obecnego raf na świecie, danych dotyczących populacji i możliwości wyginięcia rekinów oraz dowiesz się jak ochraniać współczesne rafy przed zniszczeniem i ochronić populację rekinów.

W ramach kursu Ochrona rekinów wykonuje się 2 nurkowania na wodach otwartych.
Po zakończeniu zajęć i nurkowań nurek otrzymuje certyfikat AWARE Ochrona rekinów.

Min. wiek: 12
Zalecana ilość godz.: 12
Min. ilość nurk. na wod. otwartych: 2 nurkowania na wodach otwartych
Współczynnik: 8:1
Min. stopień instruktorski: Instroktor spec. autorskiej AWARE- Ochrona Rekinów
Wstępne certyfikaty: (Junior) Open Water Diver

Facebookmail