Tec Sidemount oferuje te same korzyści, co klasyczna konfiguracja boczna Sidemount, oraz daje możliwość nurkowania z dodatkowymi 2 butlami, przez co masz dłuższy czas nurkowania.

Kurs Tec Sidemount jest doskonałym sposobem, aby rozpocząć nurkowanie techniczne, ponieważ umiejętności, jakich się nauczysz pozwolą Ci obsługiwać kilka butli podczas jednego nurkowania. Możesz łączyć to, czego się nauczyłeś podczas tego kursu z kursem Tec Rec na obiegach otwartych.

PADI Tec Sidemount rozwija oparte o sprzęt umiejętności motoryczne i podstawową wiedzę użytkowania Sidemount w nurkowaniu

 

technicznym. Opracowany dla maksymalnej elastyczności, Tec Sidemount jest adresowany do szerokiego grona nurków. Stając się technicznym nurkiem Sidemount wymagane jest opanowanie umiejętności motorycznych i procedur stosowanych w różnych formach nurkowania technicznego. Jeśli nurkowanie techniczne jest dla Ciebie nowością musisz zrozumieć podstawy, czym jest nurkowanie techniczne i jaką filozofię trzeba zastosować przy tego typu nurkowaniach.Dodatkowe szkolenie techniczne można osiągnąć poprzez kurs PADI Tec 40.

Kurs PADI Tec Sidemount jest przeznaczony dla nurków rekreacyjnych szukających wyzwań w świecie nurkowań technicznych. Sprzęt wymagany jest taki sam jak chociażby podczas kursu PADI Tec Deep Diver. Zakłada się, że nurek Tec Sidemount planuje przeprowadzić szkoleniowe nurkowanie technicze w Sidemouncie lub klasyczni nurkowie techniczni z butlami na plecach chcą przejść na alternatywną konfigurację.

Wymagania wstępne:

  • Certyfikat Advanced Open Water Diver (lub równoważny certyfikat innej organizacji)
  • Mieć minimum 30 zalogowanych nurkowań
  • Ukończone 18 lat
  • Zalecane posiadanie certyfikatu PADI Nitrox
Facebookmail