Teneryfa

Największa wyspa archipelagu zajmuje powierzchnię 2 057 km2. Jej stolica- Santa Cruz jest także stolicą trzech pozostałych wysp zachodnich : La Gomery, La Palmy i El Hierro. Nad wyspą góruje pokryty wiecznym śniegiem najwyższy szczyt Hiszpanii, Pico del Teide (3718 m n.p.m.). Znajduje się tu także gigantyczny krater Las Candas o średnicy 19 km. Na północnym krańcu wyspy występuje bujna egzotyczna roślinność, środkową część wyspy zajmują wyniosłe szczyty stożków wulkanicznych, południowa część to obszary półpustynne. Otulone chmurami pasatowymi wąwozy, małe położone na uboczu wioski górskie i pełne słońca piaszczyste plaże dopełniają piękny obraz wyspy.

Hotel Barcelo Varadero

Barcelo Varadero to w kategorii lokalnej trzygwiazdkowy kompleks hotelowy znajdujący się w południowo-zachodniej części Teneryfy, w miejscowości Plada de la Arena. Składa się na niego pięć budynków wybudowanych w 1994 roku i wyposażonych w windy. Dzięki licznym atrakcjom i udogodnieniom dla najmłodszych, takim jak plac zabaw czy wysokie krzesełka w restauracji, w Barcelo Varadero dobrze będą się czuły rodziny podróżujące z dziećmi. Ze względu na piękną okolicę jest to miejsce polecane również parom.

Hotel znajduje się w odległości około 30 kilometrów od miejscowości Playa de las Americas oraz około 45 kilometrów od lotniska Reina Sofia. Zwiedzanie wyspy ułatwia komunikacja lokalna, której przystanek znajduje się tuż przy ośrodku. Najbliższa plaża oddalona jest od Carcelo Varadero o około 500 metrów. Za dodatkową opłatą można na niej wypożyczać leżaki i parasole przeciwsłoneczne.

Do Dyspozycji Gości

Goście przebywający w hotelu Barcelo Varadero mogą swobodnie korzystać z kompleksu basenów o głębokości od 0,4 do 3,4 metra. Jeden z basenów jest sezonowo podgrzewany. W ciągu dnia oraz wieczorami animatorzy prowadzą ciekawe zajęcia, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Na terenie ośrodka dostępne jest również boisko do piłki nożnej, kort tenisowy, siłownia, jacuzzi oraz sauna

Nurkowanie

Skaliste wybrzeża Teneryfy kuszą nurków podwodnymi jaskiniami, zatopionymi wrakami, ciekawymi formacjami skał wulkanicznych. Czyste i ciepłe wody Atlantyku dają możliwości obserwacji życia podwodnego wystarczające aby nurkowanie okazało się ciekawą przygodą. Na teneryfie znajduje się kilkanaście baz nurkowych w portach i na nadmorskiej promenadzie, z ciekawostek do nurkowania to - Wrak Condesito oraz żółwie na El Puertito na głębokości ok 10 m. na pewno na teneryfie każdy pasjonat nurkowania znajdzie coś dla siebie.

Średnie temperatury w maju:
Temperatura w dzień 26°
Temperatura wody 20°
Godzin słonecznych 8 h

Facebookmail