Nha Trang

 [wymowa: nia czang] jest najczęściej odwiedzanym wietnamskim kąpieliskiem. Jest oddalone 437 km na północny wschód od miasta Ho Chi Minh. W Nha Trang warto zwiedzić świątynię Po Nagar na wzgórzu u ujścia rzeki Cái, około 2 km od centrum miasta. To ceglana, hinduistyczna świątynia czamska z VIII w. n.e., miejsce kultu bogini Yang Ino Po Nagar − wcielenia Durgi. Jest też wielki, biały Budda z ...1963 roku.

Prawie półmilionowe miasto będące jednym z głównych kurortów nadmorskich. Główną atrakcją jest 6-kilometrowa, szeroka plaża z sympatycznym drobnym piaskiem i pobliskie wyspy oferujące dobre warunki do nurkowania. Wzdłuż plaży ciągnie się szereg wysokich hoteli i miejsze resorty.

Miasto znane z nocnego życia i szczególnie ulubione przez rosyjskich turystów. Można tutaj spotkać więcej informacji po rosyjsku niż po angielsku.
Z porannych atrkacji – część miejscowych zajmuje się wcześnie rano łapaniem krabów, które nieostrożnie wychodzą ze swoich ‚norek’ na plaży.

Dla nurków – pakiet nurkowy. Można towarzyszyć nurkom na łodzi lub:

Opcja I – rejs na okoliczne wyspy: Wyspa Bambusowa, Hebanowa Wyspa Mun, Wyspa Tam, Małpia Wyspa Lao, czy Wyspa Mieu z wioską rybną.

Opcja II – wizyta w przepięknym Spa, położonym przy gorących źródłach Thap Ba, oferującym słynne kąpiele błotne i liczne masaże.

Opcja III – relaks na pięknych plażach Nha Trang – kąpiele w morzu, wspaniałe owoce tropikalne, drinki, masaże…

Facebookmail