Słoneczny Egipt - Dahab
 
Wschodnio - środkowa część Półwyspu Synaj... wybrzeże zatoki Akaba... 100 km na północ od Skarm El Sheikh... To właśnie tam znajdziemy Dahab.

Chociaż nie jest jeszcze tak popularny jak np. Hurghada to połączenie złotego piasku, wspaniałej błękitnej wody i bujnego pasa palm już przyciągają, pasjonatów podwodnego świata, globtroterów, windsurferów, rodziny z dziećmi, ludzi młodych i starszych.

 Najbardziej rozwiniętą częścią Dahab jest Assalah, położone wzdłuż brzegu Ghazala Bay, które tworzy rozciągniętą konglomerację palm, sklepów, kempingów, hoteli, barów oraz restauracji. Ze względu na piękno podwodnego świata zaistniał na stałe na międzynarodowej mapie nurkowej, na której znajduje się w czołówce jako „kultowe” miejsce miłośników nurkowania. Jego specyficzną cechą, która odróżnia go od pozostałych kurortów jest to, że prawie 99% nurkowań można wykonać z brzegu.
 W okolicach Dahabu znajduje się ponad 20 wspaniałych nurkowisk, z których na szczególną uwagę zasługują Canyon, Bells i Blue Hole. Pierwsze z nich robi niesamowite wrażenie, gdyż wypływając z płytkiej laguny dno opada łagodnie na 20 m, gdzie rozciąga się piękny koralowy ogród. W słoneczne dni promienie docierają tu z powierzchni tworząc we wnętrzu kanionu niezwykle świetlny spektakl. Bells z kolei stanowi wąską szczelinę skalną w ścianie rafy, poniżej której otwiera się niewielka grota. Blue Hole natomiast kusi i wabi w głębiny. Ta „Błękitna Dziura” to studnia o średnicy 90 m, połączona z otwartym morzem łukiem, znajdującym się na głębokości nieco poniżej 50 m.

Poza nurkowaniem Dahab odkrywa przed nami także swoje niezapomniane oblicze w mnogości wszelkiej maści ulokowanych na plaży restauracji i restauracyjek oraz lokalnych sklepów i kramików a także wspaniałej atmosferze, stylu życia i wielkiej ludzkiej życzliwości.

 
 
 
 
                  

Hotel Planet Oasis 3***

 

Hotel
Położony bezpośrednio przy głównej plaży w centrum turystycznym Dahab. Baza nurkowa Planet Divers jest umiejscowiona z boku hotelu. Stylowy dwupiętrowy hotel z basenem, tuż przy plaży w centrum Dahab. Wspólnie z wykańczanymi pokojami w nowej części hotelu wytworzył się mały przyjemny resort z dużym ogrodem. 
Basen ze słodką wodą oraz leżakami i przeciwsłonecznymi parasolami, bar, baza nurkowa Planet Divers, centrum fitnessu Planet Gym, plażowa restauracja Planet Café

POKOJE Delux Seaview
Luksusowe pokoje z widokiem na morze w nowej części hotelu. Stylowe umeblowanie i klimatyzacja, Do dyspozycji lodówka, sejf. Przed pokojami przestronne tarasy z widokiem na ogród, basen i morze. W tylnej części niektórych pokoi jest wyjście do prywatnych ogródków otoczonych murem z stolikiem, krzesłami i prysznicem.

POKOJE Standard
Pokoje na parterze i na piętrze starszej części hotelu. Przed pokojami nowe przestronne tarasy lub prywatne balkoniki (wejście do górnych pokoi już jest od tyłu, nie przez balkon) z widokiem na ogród a z niektórych boczny widok na morze.Posiadają klimatyzację, lodówkę, sejf oraz gustowne umeblowanie. Łazienki zostały kompletnie odnowione.

Wyżywienie
Bogate śniadania w formie bufetu; różne sery i wędliny, masło, warzywa, jajka na kilka sposobów, biały i ciemny chleb, tosty, popularne naleśniki (z dżemem, miodem, czekoladą lub chałwą), mleko i jogurty, corn-flakes, płatki owsiane, owoce. Do tego kawa, różne herbaty i soki.
Kolacje (obiadokolacje) w wybranych plażowych restauracjach wg menu, po przyzwoitych cenach.
 
Plaża

Przed hotelem znajduje się piaszczysta plaża z hotelowymi leżakami i parasolami przeciwsłonecznymi. Na lewo ok. 50 m zaczyna się rafa domowa znana jako Lighthouse, odpowiednia do snorklowania oraz nurkowania.

Internet

Goście naszego hotelu mają bezpłatny dostęp do internetu WiFi

Przykładowe miejsca nurkowe:

BLUE HOLE
Słynna stumetrowa przepaść w platformie koralowej, niespełna parę metrów od brzegu. Przepaść jest połączona z morzem olbrzymią bramą na głębokości poniżej 53 m.
 
RAS MAMLACH
Rzadko odwiedzane miejsce, przepiękne podmorskie scenerie, kaniony, miękkie korale i duże ryby. W piaszczystej lagunie zazwyczaj olbrzymie płaszczki. W pobliżu głęboka niebezpieczna podmorska jaskinia. Na wybrzeżu kilka głębokich szczelin po trzęsieniu ziemi.

THE BELLS
Przepiękna ściana z mnóstwem przewisów i jaskiń pełnych barwnych miękkich korali. Wejście przez wąską szczelinę w rafie, możliwość opuszczenia się wąskim kominem. Zazwyczaj się stąd dopływa do Blue Hole z zewnętrznej strony.

 
CANYON  
Tajemniczy kanion zaczynający w 15 m małym sklepieniem pełnym szklanych rybek, dochodzi do 52 m. Ściany kanionu dochodzące do 10 m wysokości zbiegają się u góry, zamykając go niemal w całej długości, pozostawiając nurkom tylko kilka okien do wypłynięcia.
 
ABU TALHA
Ciekawe miejsce z olbrzymimi stożkami korali oraz dużymi stołowymi koralami. Mało uczęszczane miejsce z mnóstwem ryb.
 
ABU HELAL LITTLE CANYON
Większa piaszczysta laguna okolona wysepkami koralowych pinakli, miejscami przepiękne ogrody, kiedyś częste spotkania z murenami, płaszczkami i żółwiami. Dalej od brzegu zaczyna się na 30 m wąski Little Canyon (ok 1 km długi).
 
MASHRABA REEF

Rafa zaczynająca się tuż za piaszczystą ławicą, przed kilkoma laty część korali zniszczona przez rozgwiazdy korony ciernistej. Atrakcyjny do przepłynięcia tunel.

GABR EL BINT
Jedno z najpiękniejszych miejsc wokół Dahab. Ciekawa ściana wybiegająca do morza, oddzielona koralowym ogrodem od piaszczystej laguny. Każdy centymetr porośnięty koralami. Dużo ryb, tu i tam większy strzępiel, żółwie.
 

 

Facebookmail