Safari nurkowe

Zabargad - Rocky St. Johns

 

Trasa ta obejmuje kompleks raf koralowych położonych na Zabargad oraz Rocky. Są to najpiękniejsze ogrody korali twardych i miękkich - tylko tutaj mamy okazje zanurkować w prawdziwym labiryncie, wąwozach, i tunelach.

 

CLAUDIA

Rafa położona w samym środku kompleksu Fury Schoal. Przepiękna rafa oferująca jeden z najbardziej atrakcyjnych ogrodów korali twardych na Morzu Czerwonym oraz niezliczona ilość tuneli, jaskiń, zagłębień oraz prześwitów.

ABU BASALA

To długa rafa w kształcie banana podzielona na dwa miejsca nurkowe – wschodnie Abu Basala i zachodnie Abu Basala. Zobaczyć tu można Ogoncze, Skorpeny, Szkaradnice, Skrzydlice, Żółwie, Mureny, Napoleony oraz standardowy zestaw małych rybek z Morza Czerwonego.

                                                                                                      

 

 

DANGEROUS REEF

To jedna z najpiękniejszych raf kompleksu St John’s! Na tej rafie można zobaczyć Ryby Papuzie Olbrzymie (spotykane tylko na głębokim południu – Hamphead – z narosłą na głowie jak ma Napoleon, imponujące rozmiary), Ogoncze, Napoleony, Mureny, Trigerry Olbrzymie, Strzepiele, Skrzydlice, Jacki, Travelies.

HABILI ALI

Habili oznacza rafę, która schowana jest pod powierzchnia wody – dach tej rafy znajduje się na 2-4 metrach pod powierzchnia wody. Dlatego tez potrzebna nam będzie doskonała pogoda, bo sama rafa nie chroni przed falowaniem i łódź cumuje jak na otwartym morzu.  Na rafie tej można wykonać dwa nurkowania. Dookoła rafy znajduje się drop off a wiec możliwość wykonania głębszych nurkowań.

GOTTA KABIRA ST JOHN’S

To ściana drop off z licznymi szczelinami, jaskiniami. Na 6-8 metrach znajdują się dwie jaskinie, miedzy którymi można przepłynąć tunelem. Nurkujemy z łodzi bądź z zodiaca na wschodniej ścianie rafy. Doskonale miejsce na głębsze nurki. Ściana szczelnie porośnięta koralami twardymi I miękkimi. Spotkać tu można Rekiny – Szare Rafowe, Bialoczube Rafowe i Oceaniczne oraz Młoty, Napoleony, Żółwie, Barrakudy, Ławice Jackow, Tuńczyków, Travelies, w płytszych partiach rafa jest bajecznie kolorowa z mnóstwem mniejszych rybek jak Antheas.

FURY SCHOAL GARDEN

To fantastyczny ogród korali twardych – labirynt alei, uliczek, wąwozów – średnia głębokość 15 metrów. Zobaczyć tu można Fizeliers, Bannery, Baterfly, Antheas, Goatfish, Ogoncze, Skrzydlice.

MALAHY

Rafa także nazywana przez miejscowych “placem zabaw”. Jest to kompleks kilku dużych ergów, położonych blisko  siebie, dzięki czemu tworzą jedyny w swym rodzaju labirynt. Pomiędzy ergami są  wąwozy, tunele, pod niektórymi z nich znajdują się jaskinie. Ogród dużych ergów otoczony jest mniejszymi ergami o niesamowitych kształtach – nawisowe, z dziuplami itp. W środku “placu zabaw” można zobaczyć stada Fizelierow i Jackow, natomiast na zewnątrz można spotkać Rekiny, oraz prawie wszystkie gatunki ryb. Ta rafa tętni życiem! Głębokość na tym miejscu nurkowym – od 15 metrów do 25 metrów

Facebookmail