Jezioro Lubikowskie

 

Województwo:Lubuskie
Najbliższa miejscowość:Lubikowo
Maksymalna głębokość: 35 metrów

Jezioro morenowe. II klasa czystości. Dobra przejrzystość wody. Dobre warunki do nurkowania. Miejsce znajduję się w miejscowości Lubikówko na terenie Folwarku Amalia. Duża plaża na którą można wjechać autem i bez problemu się rozłożyć nawet większą ekipą (potem lepiej samochód przeparkować!) Na terenie Folwarku znajduję się bar i toalety oraz boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, wiata grillowa oraz możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Można też zorganizować nocleg.

LubikowskieLubikowo

Jeżeli chodzi o nurkowanie to bezpośrednio od pomostu odchodzi poręczówka, która poprowadzi Nas w dwóch kierunkach. Trasa w lewo jest krótsza i prowadzi do znaku drogowego i lustra. Trasa w prawo jest dłuższa i prowadzi do dwóch zatopionych łódek. Nurkowanie nie przekroczyło 13 metrów głębokości. Płynąc na lewo od pomostu na głębokości 3-6 metrów można podziwiać bujną roślinność w postaci gęstej trawy porastającej dno i liczne rybki. Dla amatorów głębokiego nurkowania 10 minut płynąc po powierzchni od bazy nurkowej blisko brzegu jest ścianka schodząca do głębokości 25m.

Lubikowo                                    Lubikowo
Miejscowość znajduje się pomiędzy Międzyrzeczem a Międzychodem. Najlepiej dojechać Drogą Krajową 24. W zależności od kierunku jazdy w miejscowościach Przytoczna lub Goraj znajdują się drogowskazy na Lubikowo. W samej miejscowości znajdują się już tablice kierujące Nas do Folwarku Amalia.
Facebookmail