MEKSYK i BELIZE

PLAYA DEL CARMEN- MAHAHUAL- SAN PEDRO

CENOTY- COZUMEL- BLUE HOLE- TURNEFFE ATOL

 

 

Meksyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meksykański Półwysep Jukatan oraz Belize to najciekawsze nurkowania w Morzu KaraibskimSezon nurkowy trwa tutaj od listopada do kwietnia. Słońce świeci nieustannie prawie przez cały rok. Woda utrzymuje temperaturę koło 27 stopni C.

Wyprawę nurkową na Półwyspie Jukatan rozpoczynamy w Playa del Carmen. Zanurkujemy tu w słynnych CENOTACH, w najdłuższym systemie podwodnych jaskiń na świecie. Przejrzystość wody sięgająca 100m! pozwala na podziwianie jaskiniowych formacji skalnych, klimatycznych korytarzy, w których załamane światło tworzy niepowtarzalne obrazy.

Następnie zanurkujemy przy wyspie CozumelPiękna rafa koralowa, mnóstwo ryb, wielkie żółwie w stadach po kilka sztuk i niesamowita widoczność pod wodą sięgająca aż do 50m.

Na lądzie zwiedzimy prekolumbijskie miasto cywilizacji Majów Chichen Itza (znaczy Źródła Ludu Itza). Miasto założone w V wieku, szczyt jego rozwoju przypadł na X i XI wiek. Fascynujące ruiny zbudowane zostały przez odkrywców cyfry zero, astronomów, matematyków i genialnych architektów. Obejrzymy m. in. piramidę El Castillo- Świątynię Kukulkana, Światynię Wojowników, Świątynię Jagura oraz boisko do gry w pelotę.

Meksyk

 


Kolejnym przystankiem będzie urokliwa miejscowość Mahahual, położona na wybrzeżu Costa Maya, na południe od Playa del Carmen, blisko granicy z Belize. Zatrzymamy się w hotelu Balamku, położonym nad bajeczną karaibską plażą.
 MeksykMeksyk

Po przekroczeniu granicy z Belize ruszymy na wyspę Ambergris Caye. Zwiedzimy pod wodą wspaniały Blue Hole oraz Atol Turneffe. Blue Hole to wielka rozpadlina rafy koralowej. Granatowa Dziura widoczna z kosmosu(!) otoczona jest pierścieniem atolu rafy Lighthouse. Blue Hole przed podniesieniem poziomu wody był niegdyś jaskinią lądową, w której zawalił się strop. Ściany studni opadają do głębokości 35 metrów, następnie studnia rozszerza się w rozległą salę z ogromnymi, wspaniałymi stalaktytami. Dno znajduje się na głębokości 145 metrów.
Facebookmail