Ubezpieczenia nurkowe DAN

Ubezpieczenia nurkowe DAN to najbardziej kompleksowa oferta ubezpieczeniowa dla nurków. W latach osiemdziesiątych, głównie dzięki lekarzom włoskim i amerykańskim powstał DAN – Divers Alert Network. Kilkanaście lat później organizacje o podobnych działaniach połączyły się, tworząc największą niekomercyjną organizację ubezpieczającą płetwonurków – DAN International. Z biegiem lat DAN ewoluował i dziś jest najlepszą firmą ubezpieczającą nurków i ich rodziny.

Jest to organizacja, która pomaga nam – nurkom. Zarówno profesjonaliści jak i amatorzy czerpią korzyści z bycia członkiem DAN. Organizacja wspiera przede wszystkim badania z zakresu medycyny nurkowej, zbiera i analizuje skrupulatnie dane z wypadków nurkowych, zapobiega wypadkom nurkowym poprzez uświadamianie, niesienie informacji i organizowanie różnych szkoleń i kursów. Jednak najważniejsze zadanie to bardzo skuteczne niesienie pomocy potrzebującym osobom w wypadkach nurkowych . Żaden ubezpieczyciel z Polski nie pomoże tak szybko i skutecznie, jak zrobi to DAN. Wypadek nurkowy wymaga natychmiastowej reakcji. W razie potrzeby wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy DAN podany na karcie członkowskiej. Kartę członkowską dostajesz automatycznie po opłaceniu składki członkowskiej z osobistym numerem polisy.

Niesienie pomocy i leczenie nurka po wypadku jest bardzo kosztowne i wymaga natychmiastowej i specjalistycznej opieki oraz fachowej wiedzy lekarzy. DAN spełnia te wymagania, gdyż zdaje sobie sprawę, że wypadek nurkowy jest zupełnie inną kategorią urazu i poszkodowany nie może czekać na pomoc zbyt długo. Tu liczą się minuty.

Członkiem DAN może zostać każda osoba, nawet nie nurkująca, która jest wówczas ubezpieczona od nieszczęśliwych wypadków. Będąc już członkiem DAN możemy za dodatkową opłatą (wręcz symboliczną) rozszerzyć ubezpieczenie na poszczególnych członków naszej rodziny.

W Polsce DAN jest już bardzo znany i pomógł naszym rodzimym nurkom nie raz. Pamiętajmy, że coraz częściej na nurkowania wyjeżdżamy też w najbardziej odległe zakątki świata. Warto wydać kilkaset złotych rocznie, aby zapewnić swoje bezpieczeństwo. Pomagamy w doradztwie i pomagamy w zakupie planu ubezpieczeniowego odpowiedniego do Waszych potrzeb i oczekiwań. Oto trzy plany, które oferuje DAN:

Facebookmail